Wpis z mikrobloga

Ale mnie #!$%@? to, że całą winę zwala się na pilkarzy. Mamy najlepsze pokolenie od lat ale nie potrafimy nic poważnego wygrać, udaje się tylko z San Marino czy inną Andora. To, że mamy słabych piłkarzy to #!$%@? i szukanie winnego, wiem, że nie jesteśmy potęgą ale są dużo słabsze reprezentację a potrafiły osiągnąć dużo więcej. My od 10 lat na stanowisko trenera bierzemy jakiegoś Cześka czy innego brzęczka, którzy nie potrafią prowadzić klubu w ekstraklasie a mają się brać za reprezentację... Były szansę zatrudnić jakiegoś porządnego trenera ale oczywiście lepiej było po taniości zatrudnić jakiegoś kolegę Janusza. Szkoda, że tak dobre pokolenie w polskiej piłce jest tak marnowane przez głupotę PZPN #mecz #reprezentacja #kanalsportowy
sxilll - Ale mnie #!$%@? to, że całą winę zwala się na pilkarzy. Mamy najlepsze pokol...

źródło: comment_1654748928UyEzN6YlVHQEAI51TOXwZZ.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
Mamy najlepsze pokolenie od lat


@Szczupix37: Tak naprawdę to ten mit przylgnął ok. 2016 roku i tylko przez krótki moment to była prawda, kiedy rzeczywiście trzon kadry stanowili zawodnicy bardzo dobrych klubów, którzy po Euro byli na fali wznoszącej. Mieliśmy wtedy kilka spektakularnych transferów (Zieliński, Milik, Krychowiak, Glik). Dzisiaj natomiast nawet jeśli część zawodników kadry gra w solidnych klubach, to i tak nie są tam kluczowymi postaciami. Nie pamiętam kiedy
  • Odpowiedz
@sxilll: i myslisz, ze jakby zatrudnili murinho, czy innego pocchetino to by wygrali mistrzostwo swiata? xD

To, że mamy słabych piłkarzy to #!$%@? i szukanie winnego, wiem, że nie jesteśmy potęgą ale są dużo słabsze reprezentację a potrafiły osiągnąć dużo więcej


@sxilll: ale co za roznica czy przegraja z Belgia 3-1, czy 6-1? Po co placic wiecej jak na koniec i tak nic
  • Odpowiedz
@sxilll: To prawda, że są świetni piłkarze jak Lewy czy Zielu, ale wytłumacz mi co taki Puchacz robi w reprezentacji? Chyba nie powiesz, że to też talent. Są pozycje gdzie grają naprawdę mocno przeciętni piłkarze i do tego na pozycjach, na których nie potrafią. Słynni wahadłowi - może i nie potrafią atakować, ale obronić jeden na jeden też nie.
  • Odpowiedz
@sxilll: weź pod uwagę, że niż kompetentny do tych leśnych dziadków z PZPNu nie złoży propozycji o współpracę. Nikt normalny nie będzie słuchać co ma zrobić, kogo wpuścić na murawę, odpowiadać na jakieś durne pytania dziennikarzy i na koniec jak wszyscy zrobią interes słuchać, że to jest jego wina.
  • Odpowiedz
@Smiejsiezzycia: Mysle, że szewczenko, Prandelli czy Pirlo nie są wybitnymi trenerami ale mieli chęć objąć polską reprezentację i jakoś mam wrażenie, że poradzili by sobie o wiele lepiej niż polska myśl szkoleniowa. Przynajmniej warto by było spróbować, a jak wybieramy kolejnego polskiego trenera który nie daje sobie rady w ekstraklasie to już wiadomo jak to się skończy
  • Odpowiedz
@sxilll: najlepsze pokolenie? może i tak ale co to niby oznacza? Jak weźmiesz naszą kadrę i sprawdzisz ilu zawodników gra w porządnych klubach to ilu Ci wyjdzie? Ilu zawodników z PL gra np w europejskich pucharach (LM, LE) na wiosnę? max 5, w tym bramkarz i dwóch środkowych napastników. A reszta kadry to zawodnicy którzy w klubach lig Top 5 walczą o utrzymanie albo w ogóle się do nich nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sxilll: jeżeli my mamy podstawowego gracza Romy na ławce a w pierwszym gra ruchacz który we łbie ma tylko wieniawe i bedoesa to z czym do ludzi xD
  • Odpowiedz
@mcxero: Taki podstawowy z niego gracz Romy, że zagrał w 21/22 całe 1200 minut, z czego 400 w Lidze Konferencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zalewski to talent, ale nie róbmy z niego nagle zbawcy Romy i repry
  • Odpowiedz
Mamy najlepsze pokolenie od lat ale nie potrafimy nic poważnego wygrać


@sxilll: Kto wygrywał w ostatnich latach? Mundiale to Francja, Niemcy, Hiszpania. Euro to Włochy, Portugalia i Hiszpania. Każda z tych drużyn miała najlepszych piłkarzy na świecie, a my mamy Robercika otoczonego solidnymi obrońcami drużyn z dołu tabeli z PL, grajkami z MLS i ligi rosyjskiej a na koniec wiecznie młode talenty jak Zieliński.

My to możemy wygrać z trochę
  • Odpowiedz
@Celinka95 Piszesz o nastolatku, który właśnie w tum sezonie zaczął na poważnie grać i podajesz liczbę minut w sezonie jako argument. Co z tego, że na początku sezonu mógł nie istnieć w ogóle, skoro facet wychodzi w podstawowym składzie na finał europejskich rozgrywek to tak, jest podstawowym graczem romy i trzymanie to na ławce, bo hehe młody to trzeba na spokojnie jest co najmniej dziwne.
  • Odpowiedz
ale co za roznica czy przegraja z Belgia 3-1, czy 6-1? Po co placic wiecej jak na koniec i tak nic to nie da?

Pamietasz kto byl 3 na mistrzostwach swiata w RPA? Ja tez nie, pamieta sie tylko zwyciezce, czy ktos zajal 8 miejsce, czy 5 niczego nie zmienia. Jak masz jakis takich srednich kopaczy plus Lewego to nie wygrasz mistrzostwa swiata. Lepiej wziac Czesia po taniosci, niech sobie pykaja San Marino i Andore. Szkoda pieniedzy. Sa dziedziny, ktore nalezaloby odpuscic i wg mnie to wlasnie pila. Od 40 lat nie mamy kilku grajkow, ktorzy mogliby ciagnac wozek, Walia ma podobnie - Bale i dlugo, dlugo nic.

Teraz zalozmy, ze nasze patalachy z najlepszym trenerem swiata trafiaja na Holandie/Argentyne/Brazylie/Niemcy, ktorych trenerem jest Mietek spod sklepu. Powiedzial swoim pilkarzom, ze maja grac jak chca bo idzie w melo. Nasze przecietniaki z Lewym nie mieliby zadnych szans z klasowymi druzynami bez trenera. Porownaj wartosc naszych grajkow z innymi reprezentacjami. A jesli wyciagnelibysmy Lewego to jakis bogatszy przedsiebiorca moglby sobie taki sklad kupic, zeby mu na orliku pykali dla jego zabawy.


@93michu93
  • Odpowiedz