Wpis z mikrobloga

Parytet to zawsze mi się kojarzy z podejściem "dajmy im bo same nie są w stanie wywalczyć". Więc nie wiem czy to faktycznie jest takie dobre dla kobiet. Imo działa to wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś przy tej okazji mógłby podrzucić jakiś link podsumowujący na jakich polach obecnie ta równość obowiązuje. W sensie: wiek emerytalny, średnia długość życia, itp itd. Były na ten temat dyskusje.
Muszę różowej coś uzmysłowić ;]
  • Odpowiedz
@Jantar997: Otworzą gówno stanowiska dyrektorskie do spraw równości czy innego gówna z równie odzwierciedloną pensją do "rodzaju" stołka i elo, kilka lat spokoju zanim zaczną się rzucać o nierówności płacowe, wynikające bagatela właśnie z idiotycznych parytetów. XD
  • Odpowiedz
@Jantar997: ja #!$%@?. Już dziś jest dobra praktyka (czyli defacto za 2 lata będzie rzeczywistością w większości firm) 30% kobiet w zarządach spółek akcyjnych notowanych w Polsce na GPW. Czemu tylko w zarządzie. Czemu nie wśród pracowników szeregowych.
  • Odpowiedz
@Jantar997: Wyjaśniam czym to się skończy:

opcja a) każdy facet wybrany do rady nadzorczej musi przyprowadzić jedną kobietę - żonę, kochankę, matkę, siostrę, panią krysię z księgowości... I cyk, mamy 50% kobiet w radzie nadzorczej, jednocześnie mamy zachowany procentowo oczekiwany podział głosów (bo taka przyprowadzona babka, która nic nie ogarnia będzie głosować jak wybrany do rady facet, który ją zrekrutował).

opcja b) firma będzie zatrudniać zawodowe członkinie rad nadzorczych, które będą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jantar997: i cyk, identyfikujesz się jako kobieta, dziękuję do widzenia.

Komuś nie pasuje, ten jest transfobem, a na to mogą pozwolić sobie tylko żydzi, którzy mają jokera - antysemityzm.
  • Odpowiedz
Mirki, zapominacie o czymś. Kobiety na wyższych stanowiskach są dyskryminowane m. in. za to, że mogą zajść w ciążę. Bywa, że pomimo kompetencji nie są dopuszczane do pewnych stanowisk, bo „hehe przeciesz to baba co ona tam wie o inżynierii, nie to co my Janusze”. Albo „hehe baba jako szef, a przeciesz tu trzeba silnom renkom żondzić”.
Warto odrobinę zagłębić temat, zamiast z góry nastawiać się, że dostaną stanowisko tylko dlatego, bo
  • Odpowiedz