Wpis z mikrobloga

Dawno nic nie wrzucałem, ale widzę, że pojawia się ostatnio często dyskusja na temat The Cork, który niedawno odwiedziłem, więc szybka recenzja:


Do szczegółów:
1. Nasze menu:
- degustacja dwóch rodzajów oliwy (w tym zabawa oszukiwanie zmysłów - oliwa z octem balsamicznym, które smakowały jak pomarańcza z gorzką czekoladą
- świeży matias - delikatny, rozpływający się w ustach
- sałatka ze szparagami i kaczką (akurat słaba, potwierdza się moje przekonanie że sałatek w restauracjach się po prostu nie zamawia, bo to strata forsy)
- gotowane owoce morza - w tym najlepsza ośmiornica jaką jadłem w życiu, miękka
- na deser pistacjowy fondand z biłą czekoladą i tonką - to odlot, kosmos, najlepszy deser jaki jadłem w życiu
2. Do tego oczywiście cały czas braliśmy pasujące wina i tutaj właściciel (który nas obsługiwał i dodawał +10 do doświadczenia kulinarnego) popisał się naprawdę świetnymi pozycjami
3. Spędziliśmy tam prawie 4h, jedząc naprawdę tonę świetnego jedzenia, zapijając morzem równie dobrego wina. Rachunek został na ponad 400zł za dwie osoby. Ale było warto jak nigdzie i chcę tam wrócić przy najbliższej okazji. Nie mam więcej zdjęć, bo po prostu skupiliśmy się na świetnym wieczorze zamiast na fotkach.

Lokal jest na Więziennej, tuż przy branie przelotowej do rynku. Obowiązkowe rezerwacje, z ok 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Polecam w opór!

Wołam @r__k bo byłaś ciekawa jak tam jest. No to proszę bardzo.

P.S. Zwiedziłem ostatnio sporo winiarni, chcecie trochę recenzji?

#wroclaw #jedzenie71
Iudex - Dawno nic nie wrzucałem, ale widzę, że pojawia się ostatnio często dyskusja n...

źródło: comment_165468226123qEvaycoIBGudGkjbjTdh.jpg

Pobierz
  • 18
Zwiedziłem ostatnio sporo winiarni, chcecie trochę recenzji?


@Iudex: recenzje to tak średnio, ale jak odwiedzałeś coś w zasięgu roweru od Wrocławia to chętnie poznam adresy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: Miałem na myśli lokale z winem, a nie winnice. Winnic dostępnych rowerem masz pełno przecież! Moderna, Jaworek, Celtica pod Sobótką. Myślę że znajdziesz z 10 w zasięgu 50-100km.
@Iudex: <3 już do nich napisałam na fb, dzięki!

I winiarnie też chętnie poznam, planuję niedługo się wybrać tam na Jedności obadać, więc tym bardziej
I winiarnie też chętnie poznam, planuję niedługo się wybrać tam na Jedności obadać


@r__k: Którą masz na myśli? Tą z winem Morwskim? Bieda straszna jak dla mnie. Naprzeciwko się otworzyło coś z pizzą i winem, ale tam nie byłem jeszcze. Na Słowiańskiej jest za to super pociąg do wina.
Byłem ostatnio w Niewinności, to bardzo luźny klimat, za barem stoi właściciel i polewa gościom i sobie po równo xD
Nie polecam
@Iudex: tak, tę z morawskim, strasznie nam się podobało na Morawach i było bardzo smacznie, więc miałam nadzieję poczuć smak wakacji :D
Ale w takim razie może się wybiorę gdzieś indziej...
@Iudex: no niby tak, ale jak w zeszłym roku chciałem jechać do jakiejś na północ od miasta to oni nawet nie przewidują gości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale w takim razie może się wybiorę gdzieś indziej...


@r__k: Może Tobie podpasuje, kompletnie nie mój styl, spróbowałem 3-4 win, żadne mi nie smakowało.