Wpis z mikrobloga

@BambusowyBambo: ja zdawałem kat A w zwykłej bluzie, bez problemu byle miało długi rękaw. Oblać mogli chyba za zdawanie w klapkach xD także załóż sobie jakieś wiązane buty najlepiej za kostke. To samo rękawiczki - warto mieć jakiekolwiek pod moto dla własnego bezpieczeństwa - jak wyglebisz na slalomie to mniejsza szansa że się uszkodzisz.
@BambusowyBambo: to na Lce juz niczego nie ucza? Moje pierwsze stwierdzenie bylo ze nie mam jeszcze sprzetu i do egzaminu nie bede mial. "Nie ma problemu, kazda szkola i WORD ma ochraniacze, nie mozna wymagac zeby kazdy kursant, zdajacy je mial."

Masz nawet opisane na stronie WORD co musisz miec: Kask, buty ponad kostke i dlugi rekaw/nogawki.
@BambusowyBambo: Zobacz regulamin worda. Z kurtka nie powinno byc problemu, ale jakis czas temu byl problem z butami. W regulaminie bylo napisane, ze musza byc wiazane (zeby nie przychodzili ludzie w sandalach) a to dyskwalifikowalo wiekszosc prawdziwych butow motocyklowych
@BambusowyBambo: Zawsze zastanawia mnie to ułańska fantazja i lekceważenie bezpieczeństwa. Jeżeli kurs lub egzamin nie zmusił Cię do kupienia bezpiecznych ubrań na moto to jaka jest szansa, że zrobisz to później gdy nikt tego nie sprawdzi? Każdy ma budżet na moto ale juz garstka ludzi myśli o certyfikowanych ubraniach. Powodzenia na egzaminie! PS: nie oceniam i nie wymagam odpowiedzi.
@BambusowyBambo: w ustawie masz wpisane tylko:

3. zapewnienie przez osobę egzaminowaną w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, lub A odpowiedniego stroju ochronnego w postaci:

a) obuwia pełnego zakrywającego stopę wiązanego lub zapinanego na klamry, rzepy lub zatrzaski lub obuwia typu motocyklowego,

b) spodni z długimi nogawkami,

c) kurtki z długimi rękawami zapinanej na suwak, guziki lub zatrzaski,

d) rękawic zakrywających całe dłonie


nie jest napisane jaka kurtka, tylko, że