Wpis z mikrobloga

@Mathas: Nic nie mówiłem o innych krajach. Skupiam się na Polsce, bo to tutaj są marnotrawione moje pieniądze. Przypomnij sobie jak Polska walczyła 15 lat temu z kryzysem, gdzie byliśmy (byliśmy tam gdzie dzisiaj Francja lub jakas Szwecja, w czołówce najlepiej radzących sobie państw). Przeżarliśmy prosperitę, nie zainwestowaliśmy w nic. Został chrust. Wiem, zawirowania, covid, wiele niewiadomych, ale wypuszczenie tylu miliardów, które nakręciły PKB TYLKO konsumpcją wewnętrzną, skończy się tragedią
  • Odpowiedz
@milvanb: A powiedz mi ekspercie, kto nie drukował pieniądza w czasie pandemii? Europa nie drukowała? Stany nie drukowały? Czechy nie drukowały? Zdajesz sobie sprawę co by się działo gdybyśmy sami nie drukowali, a reszta dookoła tak? Zagraniczne firmy finansowane przez drukowany pieniądz wykupiłyby spora cześć polskich firm, która nie mogłaby liczyć na wsparcie znikąd. I nie pieprz mi za moment głupot, że trzeba było nie robić lockdownów - po raz
  • Odpowiedz
@Mathas: Widzisz, ty piszesz już o kogucie, któremu łeb ścieli na rosół, a ja piszę o 2015-2020. To wtedy PiS wprowadził socjalizm, nakręcił wewnętrzną konsumpcję bez inwestycji.

I to teraz Polacy się dziwią, ze UE wymusi pakiet dla KPO. To właśnie wtedy powinno się inwestować pieniądze w energię, modernizację i budowę infrastruktury pod to. Każdy mądrzejsy wiedział, w którą stronę idzie świat. Tylko nie Polacy, polacy dostali darmowy kredyt i
  • Odpowiedz
Mając taką sytuację, jaką miała Polska od 2015 roku, to nawet Czechy mogły tylko pomarzyć. Wyszliśmy z kryzysu finansowego na plusie, Tusk sprowadził multum firm, które zaczęły przekazywać trochę KnowHow, ale potem przyszedł PiS i pokazał tym firmom, że tu nie ma czego inwestować, bo tu tylko się liczy natchnienie tu i teraz. I firmy zaczęły przenosić oddziały B&D do innych, bardziej stabilnych państw. Mam Cię jeszcze wyjaśniać, czy będziesz symetryzował świat
  • Odpowiedz
Wyjątek tylko potwierdza regułę. Może odnieś się do strefy euro i USA?


@Mathas:
No właśnie nie da się bo to jedyny wyjątek wszyscy drukowali "równo" - polityka banków centralnych jest koordynowana międzynarodowo o czym mówił Marek Belka.
  • Odpowiedz