Wpis z mikrobloga

@SmutnyStefan: masz rację, ale to chyba nie główny powód. Oni wiedzą dosłownie w religię, nie jako metafora. I wyznaja zasady konserwatywnie w których zostali wychowani - ksiądz to nadczłowiek, jak pozwoli rękę ucalowac to szczęście niebywale
@Exklusiw Nie oceniam tego, bo nie mam dostepu do ich głów. Nie wiem, mysle ze ludzie mogą miec rozne motywacje - starsza pani ma okazje wyjsc, sie spotkać, nie jest pewne, czy rodzina sie nią zajmuje, moze tak byc, ze raczej syn czy corka wpadnie raz za kiedy. A tu przywiozą, odwiozą, babcia moze sie poczuc czescią całosci. Dla niej to pewnie wiele znaczy.
@SmutnyStefan: może i masz rację, ale wydaje mi się, że w znaczącej większości przypadków to jednak raczej bliżej temu co ja napisałem. Oni chyba egoistycznie wierzą, że chodzeniem tam robią sobie dobrze, bo ich pambuk wynagrodzi. Reszta to dodatki. Jak to ująłeś: przywiozą, odwiozą, cześć całości, ale o kasę też łapska wyciągają. Trochę głupio spotykać się z "przyjacielem", który za każde spotkanie chce kasę
@SmutnyStefan: na tym polegają te wszystkie grupy parafialne dla seniorów. Wyjść, spotkać się razem wrócić a nie siedzieć i patrzeć w okno czy śmierć idzie. U mnie w mieście zrobili w lato potańcówki dla seniorów. Ludzi masa, o 22 główna ulicą szły tłumy na osiedla. I co? A to że czarni podnieśli larum bo to w piątki było a było bo taniej ogarnac zespół czy dj i robić co dwa tygodnie
@SmutnyStefan: zgoda, babcie stojące nad grobem to łatwy łup dla sekt. Nie trzeba daleko szukać, Świadkowie Jehowy werbują tak od lat majątki, przepraszam, dusze. Cóż im już zostaje oprócz codziennej mszy i pokutowanie za wnuczkę latawicę czy syna pijoka (który bije żonę, ale lekko, żeby grzechu nie było)
Ja mysle, że Woźnicki naprawde wierzy w to, co mowi i nie robi tego dla kasy. Wg mnie gdyby tak mialo byc, gdyby sie chcial ustawić to latwiej sie dochrapać bedąc w koscielnym mainstreamie niż poza nim, na utrzymaniu kilku kobiet. To sie kupy nie trzyma. Bezpieczniejszy finansowo bylby nawet zostając szeregowym szarym zakonnikiem, niż w sytuacji w jakiej jest teraz
Ego i wladza nad ludzmi - pewnie tak. Mysle, ze to