Wpis z mikrobloga

Siema,
Posiadam zainstalowaną na swojej działce kamerkę, która wysyła mi fotki na maila co kilka minut. Jako, że w 99% przypadków zdjęcia są takie same, chciałbym napisać skrypt, który będzie się uczył, a następnie rozpoznawał i zgłaszał, gdy nastąpi jakaś zmiana na analizowanym zdjęciu i na przykład pojawi się jakaś postać czy przedmiot.
W jaki sposób najlepiej się do tego zabrać? Nie potrzebuję szczegółowej analizy co tam jest, wystarczy krótka notyfikacja, że nie jest normalnie.
Kwestię notyfikacji raczej bym ogarnął. Bardziej chodzi mi o to rozpoznawanie.
Co polecicie? Technologie chmurowe czy jednak pisanie samemu skryptu? Użytek prywatny, tylko dla tego jednego zastosowania. W którą stronę byście poszli na moim miejscu?
Pozdrawiam

#machinelearning #programowanie
#python
  • 11
@w00nski: nie wiem jak z pisaniem stricte, ale takie systemy już istnieją i zamiast robić zdjęć to nagrywają po prostu live ;) A to co nagle będzie zmienione zapisują.

Ot taki pomysł jak będziesz to realizował, żeby zdjęcia jednak zamienić na wideo - bo w takim setupie z wykrywaniem ruchu ma to wiecej sensu.
@morsik: true, ale to rozwiązanie kamery, które mam - już istnieje i nie chcęzmieniać póki co. aktualnie na maila dostaję foty, a nie wideo z kilku powodów:
a) skrzynkę pocztową by mi zaraz zapełniło (tylko taka jest możliwość wysyłki poza mmsem),
b) chyba naewt jest problem z wysyłką wideo, pozostaje foto. Wideo mi się zapisuje na karcie pamięci, na miejscu

@mrocznapszczola: thx, zaraz sprawdzę.
przy okazji - co to za
@Narrorek: CO?? XDDD SLAM - chłopie ty chyba chcesz, żeby mu spaliło tego Pi. Z resztą slam to bardzie pod środowisko gdzie dynamicznie zmienia się przestrzeń i trzeba ją jakoś domknąć - jak już to model 3D albo depth map z kalibracją kamery jak chcesz takie grube działa wyciągać