Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mireczków z Bielska-Białej i najlepiej z telefonem w Orange - czy łapie Wam gdzieś w Bielsku 5G? Pytam, bo mi w ogóle nie działa 5G. Mam umowę w Orange na 5G, kartę SIM z obsługą LTE, więc 5G też powinna łapać, telefon Oneplus 9 Pro, więc obsługuje 5G, najbliższy nadajnik wg BTSSearch, który obsługuje 5G, jest dosłownie 200 m ode mnie i widzę go z okna (ale testowałem też w centrum Krakowa i też bez efektu). Sprawdziłem nawet czy telefon obsługuje tę częstotliwość, na której nadaje ten nadajnik i jak najbardziej tak (2100 MHz). Oczywiście w ustawieniach mam włączone 5G. Nawet jak włączę ręczne połączenie do stacji bazowej, to nie pokazuje mi żadnej z 5G. Nie tylko ja mam taki problem, a Orange na swoim forum odpowiada ludziom, że jeśli ich telefonu nie ma na liście kompatybilności (a mają tam aż 10 modeli wypisanych), to może nie działać, a nawet jeśli ktoś ma telefon z listy, to czy był kupiony w dystrybucji Orange, bo jak nie, to też może nie działać. No więc czy jeszcze ktoś ma telefon z obsługą 5G, a nie działa mu 5G?

#bielskobiala #orange #telefony #5g #oneplus #pytanie
  • 20
@droid43210: masz dane sprzed 2-3 lat, kiedy faktycznie tak było i była afera, bo niektórzy operatorzy nawet nadajnikom nadawali nazwy z 5G, a tak naprawdę to było LTE (trochę kar się za to posypało), ale teraz już jest inaczej i coraz więcej miast ma pełnoprawne nadajniki 5G (Bielsko do nich należy). Tyle że właśnie wyczytałem, że jest problem z tymi częstotliwościami i chociaż telefon niby obsługuje 2100 MHz, to niekoniecznie będę
@dasfinaleresultat: I z czego sie smiejesz? Ludzie narzekaja na kazdego operatora, ja akurat z komorka w Orange nie mam problemu za to #!$%@? mnie z internet stacjonarnym, deklarowali zasieg Neostrady ktorej u mnie nie ma, do tego odmawiaja instalacji. Za to jak sie naczytalem na wykopie czy ogolnie w internecie, ze swiatlowod jest #!$%@? dwojka znajomych nie narzeka wiec coz, nie wszedzie sa #!$%@?, jak kazdy operator szczerze mowiac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaczorra: szwagier ma ten sam fon, abonament w T-Mobile i na zadupiu mu łapie 5G,ja mam 8 pro,mam 5g we Flexie i mi nigdzie nie łapie.
@krzywy_kanister: Moich dwóch kolegów miało światłowód od Orange w BB (na Piastowskim i Beskidzkim) i każdy z nich ostatecznie zrezygnował, bo ciągle były problemy z lagami albo przerwami w dostępie. Chyba w Bielsku nie zrobili za dużo z modernizacją reszty infrastruktury.
@krzywy_kanister: Musisz też wziąć poprawkę na to, że:
a) poza miastami nie zawsze jest alternatywa dla Orange (mówię o stacjonarnym Internecie)
b) niektórzy używają Internetu "casualowo" i nie zauważą tak bardzo spadków prędkości czy przerw w dostępie
@redemptor: Akurat dwie osoby o ktorych mowie graja wiec pewnie spadek jakosci czy przerwy w dostepie by im przeszkadzalo. Poza miastami dostep swiatlowodu wylacznie Orange to promil (tylko ich dotacje popc chyba, ze mowisz o Neostradzie ale watpie) a czesto na sieciach typu Inea, Nexera, Tauron masz do wyboru 10 operatorow z jednego kabla poza tylko Orange.