Wpis z mikrobloga

Jak to jest być kobietą w dzisiejszych czasach? #rozowepaski społeczeństwo traktuje was jak upośledzone:
- wiek emerytalny niższy bo jesteście słabszymi i gorszymi pracownikami
- mniej dźwigania w pracy bo -ll-
- dodatkowe punkty w rekrutacjach za bycie kobietą/inwalidą/niepełnosprawnym
- setki innych przykładów

Same do tego doprowadziłyście. Dużej liczbie kobiet podobają się te sytuacje gdzie kobieta zrównywana jest z inwalidą a nie z mężczyzną. Wiele dzisiejszych feministek z tym walczy, ale jakoś te argumenty nie mają silnego poparcia od kobiet.

#pytanie
#takaprawda
  • 12
  • Odpowiedz
@Piottix: nie czuję się z tym źle, bo nigdy nie dane było mi doświadczyć rzeczy, o których piszesz.
-emerutury i tak nie dostanę w tym państwie z kartonu, więc albo odłożę wcześniej, albo będę musiała pracować po przekroczeniu wieku emerytalnego,
-ciężkie rzeczy w robocie wszyscy wożą na wózkach, faceci też, bo nie chcą sobie rozwalić kręgosłupów,
-nikt mi nie dał żadnych dodatkowych punktów w rekrutacjach.
Także całkiem spoko jest być kobietą,
  • Odpowiedz
emerutury i tak nie dostanę w tym państwie z kartonu, więc albo odłożę wcześniej, albo będę musiała pracować po przekroczeniu wieku emerytalnego,


@min_borda: niby tak, ale samo założenie że kobieta idzie wcześniej już cie nie rusza?

-ciężkie rzeczy w robocie wszyscy wożą na wózkach, faceci też, bo nie chcą sobie rozwalić kręgosłupów,


@min_borda: w dużych firmach pewnie tak, w rzeczywistości jest tak że faceci niszczą sobie kręgosłupy dźwigając po 50
Piottix - > emerutury i tak nie dostanę w tym państwie z kartonu, więc albo odłożę wc...

źródło: comment_1654514470vRbjile9hXY71K3Snp6AFC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Piottix: Z wiekiem emerytalny jest inaczej niz "sa słabszymi i gorszymi pracownikami", jest on zróżnicowany, ponieważ kobiety zarówno pracują, jak opiekują się domem i rodziną (pracują "na dwa etaty"). Kobiety, ktore uznały, że dyskryminuje je krótszy okres składkowy otrzymały takie orzeczenie TK:
"Trybunał wskazał, że mimo zachodzących przemian społecznych oddziałujących na zrównywanie ról obu płci w społeczeństwie, również obecnie można mówić o występowaniu różnic wynikających z pełnienia przez kobiety szczególnej roli
  • Odpowiedz
niby tak, ale samo założenie że kobieta idzie wcześniej już cie nie rusza?


@Piottix: Nie, bo (jak sam piszesz) to tylko założenie. Z racji wieku nie mam dużo znajomych w wieku emerytalnym, ale w tym roku 60 lat skończyła moja ciotka, typiara z roboty i koleżanka mamy - żadna nie poszła na emeryturę, wszystkie pracują dalej. A mnie, jak już pisałam, ta nierówność i tak nie dotyczy.

ale masz tzipe i
  • Odpowiedz
@kaluka106: to jego taguj, a nie mnie. Zresztą słabe uzupełnienie, bo teza jest że kobiety są traktowane jak niepełnosprawne przez przywileje systemowe, łatwe znalezienie partnera nijak się ma do tego, bo nie jest odgórnie narzucane.
  • Odpowiedz