Wpis z mikrobloga

(Nie bijcie, nigdy nie mialem kredytu) ale jak sie kupuje mieszkanie z wtornego na kredyt? Najpierw jest umowa ze sprzedawca a potem sie atakuje banki i wybiera ten co da najlepszy dil? Na ile taka umowa rezerwacyjna na ogol blokuje nierucha dla mnie i jaka to konkretnie umowa? #nieruchomosci
  • 33
@affairz kwestia do dogadania. Ja pierwotnie miałem jakoś z 2 miesiące od dnia podpisania przedwstępnej, później aneksem do umowy wydłużyliśmy o miesiąc, ze względu na okropne kolejki wniosków w bankach, jakie były w ubiegłym roku.
@mklaudia:

dodatkowy zapis, że w przypadku odmów z np. 3 banków to po prostu oddają Ci zadatek i się rozchodzicie, umowa rozwiązana. W praktyce różnie to bywa z tym dogadaniem się na takie warunki, bo wszystko zależy od tego, na kogo trafisz


@affairz:

Z mojego doświadczenia wynika, że ten zapis to standard, nawet jak rynek był gorący. Zwłaszcza że zadatek to (znów z doświadczenia) raczej 100k niż 10. Tu chodzi
@herbatananoc: chciałem ale sprzedawca chyba sam nie wie czy chce sprzedać bo już ze 3 razy mi termin przekładał "że niby jest jakaś mityczna rezerwacja" która aktualnie trwa od lutego ¯\_(ツ)_/¯
Pani herbato, nie dość, że kupiła Pani na samej górce to jeszcze miała Pani 100k zadatku ;( Aż mi się szkoda Pani zrobiło, tak się dać wydmuchać przez branżę rynku nieruchomości ;(