Wpis z mikrobloga

@Gigasus97: To łatwiejsze niż się wydaje, wystarczy zacząć :) Ja np. zacząłem od jadłospisu ketokocura na https://ketonline.pl/odchudzajaca-dieta-keto.html, tam jest spoko, bo układają Ci dietę włącznie z okresem adaptacji, po 1-2 miesiącu sam wiesz co jeść, a co nie i ja się generalnie nie spodziewałem, że 2.5 miesiąca keto pozwoli pozbyć mi się 11 kg, dużej ilości problemów gastrycznych i cofania się stłuszczenia wątroby.
  • Odpowiedz
@Gigasus97: keto powinno pomóc, ale poczytaj tą książkę The Acid Watcher Diet, jak zaczniesz jeść produkty o wyższym pH, wejdziesz na keto do tego odstawisz kawę, gazowane, alko, pikantne rzeczy to powinno pomóc.
  • Odpowiedz
The Acid Watcher Diet


@dictionaryman: A czy keto jest zdrowa? Google ma podzielone opinie, niby może powodować raka a z drugiej strony go zwalcza, niby w okresie długoterminowym może powodować Alzheimera, a niby nie. Ciężko znaleźć jakąś rzeczową opinię.
  • Odpowiedz
@dictionaryman: w sieci, a gdzie xD każdy wygooglowany objaw od 10 lat to rak. Chciałbym po prostu wiedzieć na co się piszę i z czym muszę się liczyć. A czy low carb nie jest mniej inwazyjna niż keto?
  • Odpowiedz
@Gigasus97: Generalnie to trend jest raczej odwrotny, większość ludzi najpierw stosuje keto, a kiedy osiągną już wyznaczone cele to przechodzą na low carb. Ja nie wiem gdzie Ty się naczytałeś o inwazyjności keto :D
Najlepiej spróbuj sobie 1-2 miesiące czy to jest dla Ciebie i jak się będziesz z tym czuł, piszesz wyżej o drastycznym keto, tak na początku, pierwsze 2-3 tygodnie jest drastycznie, bo eliminujesz węgle praktycznie całkowicie, by organizm
  • Odpowiedz
@Gigasus97: Low carb powinien wystarczyć, ale musisz odpowiednie produkty spożywać takie jak oliwki, ryby, sery pleśniowe, większość warzyw, jajka itd i omijać częściowo też bardzo tłuste, bo powodują produkcję kwasu. W tej książce co podałem jest wszystko. Dopóki będziesz na LC to refluksu się pozbędziesz. Keto to odmiana low carb, więc obie są ok.
  • Odpowiedz
@Gigasus97 @masonios72: Potwierdzam pozytywny wplyw na zgage. Po paru dniach nie na keto i zaczyna sie zgaga. Z tego co zauwazylem wystarczy uciac wegle, moge pic alko, kawe, gazowane, jesc ostre i wszystko spoczko. Powrot na keto, dwa dni i zgagi brak.
  • Odpowiedz
@Gigasus97: Keto to kompletnie nieżyciowa,trudna do utrzymania dieta i nie jest wcale lepsza od diety zbilansowanej jak nie masz padaczki. Nie słuchaj ww. braci tylko poczytaj badania naukowe :)
  • Odpowiedz
  • 0
@masonios72: Ja mam potężna zgagę, może to przez oliwki i duża ilość oleju (jadłem szprota w oleju przed omletem). Edit: ewentualnie sól w oliwkach (4g) mega słone były.
  • Odpowiedz