Wpis z mikrobloga

#metal #postmetal #avantgardemetal
#cultowe (887/1000)

Terra Tenebrosa - Through The Eyes Of The Maninkari z płyty The Tunnels (2011)

Początek lat '10s to były chyba ostatki kiedy lubiłem się jarać takim ujęciem metalu - wymykającym się ramom i klasyfikacjom, a jednocześnie nakręcającym całą swoją historię wokół psychodeli, złudzenia "sekciarstwa" (luźne skojarzenie) i tego typu klimatów. Teraz nie lubię się jarać, po prostu lubię słuchać :)

Muzycznie chyba faktycznie postmetalowo to się wpasowuje, bo miewali trasy z Neurosis więc jakoś w estetyce to siedzi.

Poza tym jak wychodziła ta płyta (debiut to), to byli jak Slipknot - #!$%@? było wiadomo kto oni, skąd i cóż ze że Szwecji ;) Potem się okazało że na voc tam udziela się Tomas Hallbom znany też jako Tomas Liljedahl, czyli główny wokalista niemieckich postmetalowców z The Ocean (Collective). Ot ciekawostka dla mnie - nie spodziewałem się bo te wokale są totalnie różne.

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #metal #postmetal #avantgardemetal
#cultowe (887/1000)

Terra Tenebro...