Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki,
odebrałem mieszkanie od dewelopera i zastanawiam się jak rozwiązać klimatyzację.

Mam możliwość postawienia jednostki zewnętrznej na dachu poprzez przepust w kominie.
Nie chciałbym robić sufitów podwieszanych jeśli nie jest to konieczne.

W temacie klimy jestem dość zielony, więc nie wiem o jakiej mocy powinna być jednostka, gdzie ją ulokować i czy jedna jednostka wewnętrzna wystarczy itd.
Wolałbym dorzucić trochę i mieć to zrobione porządnie.

Czy ktoś z mirków zajmuje się tym fachowo i może doradzić, a nawet zainstalować całość?

#klimatyzacja #warszawa #mieszkaniedeweloperskie
rupertoss - Siemka Mirki,
odebrałem mieszkanie od dewelopera i zastanawiam się jak r...

źródło: comment_1654422187Wz17la5Bz61tSusKH9AM8y.jpg

Pobierz
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rupertoss: teraz wiem: jak najbliżej sypialni (chodzi o to że to właśnie tam najbardziej mi zależy na ochłodzeniu - żeby było chlodno przed spaniem). Ja zrobiłem błąd że jednostki mam daleko i efekt taki że zanim schlodze sypialnie to salon i korytarz to syberia się robi.
Może faktycznie jakoś w tym korytarzu zrób (tak żeby nawiew był w stronę drzwi do sypialni....
@rupertoss: Moc wyliczy Ci fachowiec. Jestem z wro, wiec Ci nie polecę, ale jeśli nie masz z poleceni, to warto skonsultować z np trzema gośćmi. Ważne żeby jednostki zamontować tak, żeby nie wiało na kanapę. My zrobiliśmy ten błąd i musieliśmy przenosić bo żyć się nie dało :)
@czerwonamorda: mocno na bogato, a na aż takie szaleństwa pozwolić sobie nie mogę.
Pierwotnie myślałem o lokalizacji jak podał @MaxVerstapen na ścianie by wiało na korytarz

@Chica: tak też zrobię i skonsultuję z conajmniej 2-ma instalatorami jeśli trzeba będzię. Jednakże wolę zapytać tutaj, bo mirkom bardziej ufam niż losowej ekipie z neta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czerwonamorda: zapytaj fachowców ale imho priorytet to sypialnie. Jak zrobisz to w salonie to minie ze 3-4h zanim w sypialni będzie przyjemnie. Tylko się nie zdziw jak będziesz w lecie siedział w salonie w bluzie i oglądał TV (a w sypialni mieć nadal saunę).
Montowałem klimę jakieś 2 miesiące temu i w wawie jest teraz szczyt sezonu. Zrób sobie wyjście pod klimę a montaż zrób sobie po lecie o ile oczywsicie możesz poczekać. Teraz dopłacisz jakies 30-40 procent za termin.
Jak coś to pisz na priv mogę Ci polecić koleżkę który mi montował i raczej jest spoko. Był najtańszy z tych których ja wybieralem
@kaaban: tak, mam to zapisane w umowie deweloperskiej.
@PanPszemek Nie wiem na jakim etapie robiona jest klima. Jeszcze nie weszła mi ekipa wykończeniowa. Nie chciałbym by robienie klimy przeorało mi sufit i będę się bujał by znów sufit szpachlować i malować.
Jestem z wro, wiec Ci nie polecę


@Chica: a mi polecisz z wro?

@rupertoss: ja w podobnym układzie mam zamiar zamontować klimę w salonie a w pokojach rolety/refleksole zewnetrzne. Dzieki nim pokoje w dzien nie beda sie nagrzewaly i nie bedzie potrzeby chlodzenia
@PanPszemek: Jako, że zielony jestem to nie bardzo wiem co masz na myśli.
W tej chwili mam wyjście przepustem do komina i dalej na dach. W mieszkaniu wygląda to tak jak podłączenie do okapu do wentylacji.
No i zakładam, że jeśli mimo wszystko zdecyduję się założenie klimy na ścianie by wiało na dach to potrzebuję sufitem puścić jakieś rurki. Ale jakie rurki, jak to miałoby wyglądać to już nie mam zielonego