Wpis z mikrobloga

Jak w tenisie odróżnić dobrego komentatora od kiepskiego komentatora?

Eurosport. Półfinał French Open 2022.
Lech Sidor oraz Karol Stopa na żywo komentują mecz, nagle Zweriew doznaje kontuzji.

Link do wideo:
upstream.to/hipwp8q0fmkv

Lech Sidor:
- błyskawicznie zauważa, że zawodnik mocno skręcił staw skokowy
- wskazuje na ogromne przeciążenia
- relacjonuje na bieżąco jaki jest stan zawodnika
- wizualnie diagnozuje stan kontuzjowanej nogi
- wspomina o możliwościach zastosowania plastrów, dostrzega obrzęk
- rzeczowo ocenia szanse na kontynuowanie gry
- subtelnie próbuje zasugerować swojemu koledze, co jest w tej chwili ważne

Karol Stopa:
- jąka w kółko o-o o-o o-o o-o o-o
- ma totalnie gdzieś stan zdrowia zawodnika
- zachwyca się facetami w garniturach, którzy pojawili się na korcie
- chce się pochwalić, że zna na pamięć nazwiska sztabu sędziowskiego
- emocjonuje się przyjściem sędziego naczelnego
- kiedy Zweriew cierpi, to ten próbuje żartować: "czy jest jeszcze jakiś scenariusz, który zawodnicy ominęli"

#tenis #sport #eurosport #komentatorzysportowi #tennis
orle - Jak w tenisie odróżnić dobrego komentatora od kiepskiego komentatora?

Euros...

źródło: comment_165437823733v29KumfSh5LEX8YRsKpe.jpg

Pobierz
  • 4
@orle co by nie było obaj są TOP jeżeli chodzi o wiedzę i świat tenisa. Stopy pewnie kiedyś zabraknie bo chłop ma już 74lata ale liczę na to że póki będzie mógł to będzie komentował.
@orle: Sidor to jest jeszcze kozak jak idzie o poczucie humoru..Ogólnie ma wszystkie cechy dobrego komentatora czego nie można powiedzieć o każdym. Przykładowo Furian niby też profesjonalista ale jak dla mnie właśnie przesadnie sztywny. Nikt mnie jednak nie irytuje bardziej jak narzekający Domański ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@orle: tak, dokładnie opisałeś to o czym sam myślałem. Zwłaszcza ta sytuacja gdzie zverev kuleje, siada na wózku a Stopa "co oni nam tu jeszcze dzisiaj zaserwują". Już wcześniej mnie raził u niego brak empatii i wczuwania się w sytuację zawodników.

Bardzo faworyzuje też naszych zawodników, ktokolwiek gra przeciwko Polakom jest krytykowany i umniejszany. Ruud gra w finale, ale co chwilę że gdyby hurkacz nie zepsuł dwóch piłek to no no