Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z #mechanikasamochodowa, #honda stream RN1 2003r: przegrzewa mi się silnik. Problem pojawił się jak wymieniłem wysprzęglik i pompę sprzęgła - i nie, nie wiem co ma piernik do wiatraka. Samochód stał na koziołkach z podniesionym przodem przez 3 dni. Mogło mi też kapnąć co nieco płynu hamulcowego na jakiś kabelek, choć na pierwszy rzut oka nie widać, żebym coś uszkodził.
Opis problemu:
- auto nagrzewa się po przejechaniu kilkuset metrów, po 2 - 3 minutach. Wskazówka wędruje coraz wyżej. Temeraturę można trochę zbić właczająć ciepły nawiew ( raz leci ukrop, raz aby letnie powietrze )
- przy ostatniej próbie wentylatory nie załączyły się. Przy poprzednim teście, załączyły się przy gorącym silniku po włączeniu prądu ( bez zapłonu )
- nie ma wycieku. płynu jest na maksa, jest niebieściutki, nie ma żadnego syfu na korku
- przewody chłodnicy są miękkie i na zimnym i na gorącym silniku.
- po nagrzaniu, górny przewód do chłodnicy jest gorący - dolny, ten od termostatu - zimny.

Obstawiałbym na termostat. Albo zasilanie wentylatorów. Albo czujnik temeratury. Jakieś sugestie?
  • 5