Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Mam kilka pytań odnośnie usterek w aucie dziewczyny. Wszystko na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Auto pracuje nierówno na biegu jałowym, ale z cyklicznymi przerwami. (kilka sekund równo, kilka sekund nierówno i tak w kółko). Była luźna śruba przy kolektorze - dokręciłem, czyściłem przepustnicę, zmieniłem cewkę bo było przebicie, wyczyściłem świece bo były delikatnie zalane olejem bo stara uszczelka pod klawiaturą lała.
Błędy komp pokazał mi następujące: "P0120 -Przepustnica/pedal nieprawidlowy współczynnik -nieciagle ; P0220 -Obwód czujnika/przełącznika B pozycji przepustnicy/pedału -nieprawidłowe działanie -nieciagle"

2. Podczas jazdy pedał hamulca złapał na samym dole (pusty hamulec- jakkolwiek hamował przy końcu), nacisnąłem ponownie i działał sprawnie. Musiałem go w ten sposób pompować przez kilka hamowań. Zatrzymałem się i wycieków nie ma, płyn jest. Usterka po postoju zniknęła. Na wyłączonym silniku jak naciskam pedał hamulca to twardnieje i trzymając odpalam auto - opada z 2cm, więc podejrzewam, że pompa jest w porządku. Zdarza się to co jakiś czas, ale jak kobieta będzie jechała i usterka da znać to pewnie będzie panika ;D
Skoro usterka pojawia się czasami na niedługi okres czasu (kilka hamowań) możliwe jest to, że pompa hamulcowa może się zacina?

3. Przy skręcaniu kierownicą jest delikatne piszczenie/szuranie. Ciężko określić w którym miejscu - na początku miałem wrażenie, że gdzieś przy kolumnie kierowniczej, potem że od strony prawego koła. Nie brzmi to jak wyjąca pompa, ani maglownica. Płyn jest cały czas - żadnych wycieków. Pasek psikałem wd.

Macie jakieś pomysły, wskazówki?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody
  • 10
@rigorinio:
1. Potencjometr pedalu gazu / silnik krokowy /brudna przepustnica / brudny egr (lub zablokowany)

2.wymień płyn na świeży i sprawdź szczelność, usterka się pojawia na starych płynach które łapią wodę

3. Pompa wspomagania jęczy przy skręcaniu, ma za mało plynu lub sie zaciera już. Możesz kupić prestone uszczelniajacy powinnien załatwic sprawę.

Proszę.