Wpis z mikrobloga

czasem trafiam na wpisy, że elo ok 1000 to ludzie co najwyżej wiedzą jak bierki się poruszają i nic więcej. Śmiechu warte. Na liczesie miałem rank (długo nie grałem tam) ok 1500-1600, na chess.com obecnie mam niecały 1100. Wiadomo, że to noobski poziom, ale gracze 900 czy 1000 spokojnie mają jakieś podstawowe rozeznanie jak rozpoczynać debiuty, ale przede wszystkim widzą widełki, związania, kolejność bicia, odkryte szachy itd itp. nie są to losowe ruchy. Takie tam przemyślenia
#szachy
  • 4
  • Odpowiedz
@Averte: Wszystko zależy od punktu siedzenia i od tego o rankingu gdzie mówimy. Na żywo czy na każdej kafejce to coś innego oznacza.
Zresztą to tylko wymyślone punkty, przejmowanie się nimi jest przesadzone :)
  • Odpowiedz
@Averte: 1000 na chess.com w blitzu tak. To jest gdzieś 1500 na lichessie, czyli tutaj już aż tak dużo podstawek nie ma. Ale 1000 na lichessie, no to w większości losowe ruchy i mega dużo podstawek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Averte: mądrze prawisz opie, ludzie którzy wiedzą jak się bierki poruszają są na samym dnie, z rankingiem ~500. Mówię oczywiście o chess.com, bo na lichessie żeby zejść poniżej 800 to już trzeba się postarać
  • Odpowiedz