Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo

Dobra chłopy, weizen zabutelkowany. Wyszło pyszne, bananowe. Dla ułatwienia wrzuciłem czeskie cukierki do butelek i teraz pytanie. Na końcu zauważyłem, że do jednego wrzuciłem dwa cuksy czyli prawdopodobnie do jednego nie wrzuciłem wcale. Czy to z dwoma mi #!$%@?? I czy to bez cukierka po prostu się nie nagazuje czy zepsuje? Jaka jest idealna temperatura do refermentacji i kiedy się ona zakończy?
Dziękuję i pozdrawiam
źródło: comment_1654355068diVf05L2eqPhqs0HRFO5rL.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wuja66: Po co z nich korzystasz zamiast nornalnie syrop zrobić? Na screenie nie widać ani z czego są zrobione ani jaką ma masę jeden cukierek, nie wiadomo więc jakie dają nagazowanie, a co za tym idzie nie wiadomo czy dwa cukierki spowodują wybuch butelki (myślę że nie, ale pewności nie ma, zawsze tę butelkę możesz otworzyć jako pierwszą). Różne style nagazowuje się w różnym stopniu, syrop jest lepszy niż te cukierki,
@Goglez to jest moja druga Warka i to był ostatni raz w takiej formie xD już mam glukozę więc następnym razem będzie syrop. Jeden cukierek ma 3g.
@Wuja66: ja tez się cykałem jak to będzie z syropem ale pierwszy raz zrobiłem cukier z woda dolany do całości i legancko rozlewasz. Masz 100% pewności ze równo cukier się rozejdzie do każdej butelki. Byle pamiętać żeby nie pienić tylko delikatnie mieszać bo na tym etapie piwo nie lubi napowietrzania.

Z dwoma nie #!$%@?, dla bezpieczeństwa niech to będzie pierwsze piwo które otworzysz. Temperatura zwykła w jakiej drozdze pracują. Byle nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Goglez syrop dajesz do piwa zlanego znad drożdży czy odbierasz bezpośrednio do butelek porcjami?

@x-ray: Do wiadra, nie dość że wygodniej, to można równomiernie rozmieszać, a przy dawkowaniu do każdej butelki oddzielnie to będzie z tym problem, zawsze gdzieś nalejesz troszkę więcej, albo troszkę mniej.