Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Od kilku dni męczy mnie chęć kupna Xbox Series X'a ale z uwagi na wiele pytań mam wątpliwości. Mam PC, Ryzen 3, Radeon 5700XT, które w niektórych gierkach już nie dają rady wyciągnąć na full hd 60fpsów. Chciałbym wygodnie ograć RDR2 i CyberPunka. Sensowny upgrade tego zestawu to procek za 1k zł + karta graficzna za 3k żeby to miało sens na kolejny rok/dwa.

Dostałem od znajomego Xboxa One'a tego starego, zainstalowałem tam sobie kilka gierek, w tym COD 4 Remastered, i jakoś bardziej sprawia mi chyba przyjemność rozwalić się na kanapie, odpalić gierkę i wygodnie popykać. Problemem nie są finanse, tylko to czy jest sens kupować TERAZ xboxa. Teraz czyli w momencie kiedy pojawiają się kolejne informacje o jakiejś nowej generacji Xbox Series X takiej lepszej. Co Wy o tym myślicie?

Dużo słyszałem problemów z dostępnością klocków na rynku ale np w Neonecie jest ich całkiem sporo. Czy przy ewentualnym zakupie muszę patrzeć na datę produkcji? numer egzemplarza? czy to raczej nie ma znaczenia?

Dzięki i pozdrawiam!

#xbox #xboxseriesx #konsole #pcmasterrace
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Skwareczek: Ten nowy klocek to ma być jakiś wichajster do grania w chmurze czy coś, nie nowa rewizja xsx. Inna sprawa czy dobrze Ci się gra w fpp na padzie..? Z dostępnością raczej nie ma już problemów, z ps5 było/jest gorzej.
Dużo słyszałem problemów z dostępnością klocków na rynku ale np w Neonecie jest ich całkiem sporo. Czy przy ewentualnym zakupie muszę patrzeć na datę produkcji? numer egzemplarza? czy to raczej nie ma znaczenia?


@Skwareczek: Problem z dostępnością był kilka miesięcy temu, teraz jest już ok. Na nic nie trzeba patrzeć, kupujesz i śmigasz. Co do tych wersji "PRO", to obstawiam że w tym roku nic takiego się nie pojawi a i
@Skwareczek Brać Series X i się cieszyć, bo sprzęt kozacki. Ja swój kupiłem z oficjalnego sklepu Allegro z dodatkowym i gamepassem.
Co do patrzenia na daty to chyba nie ma to już znaczenia.
@Ademu tak tak, jest tak zwany Keystone do grania w chmurze ale też mowa jest o pojawieniu się wersji PRO Xboxa :) Dziękuje za odpowiedź !

@Krs90 O super bardzo dziękuję za wyjaśnienie! Właśnie XGP mam już na rok w wersji Ultimate więc tutaj tylko kwestia konsoli wchodzi w grę. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skwareczek: CP chodzi w 1080p/60fps, wersje 30fps nie akceptowalne imo - można było sprawdzić w marcu bo dali coś w rodzaju dema na 5h grania.
@Skwareczek: hmm miałem rx 5700 xt i RDR 2 chodził w 4k w 60 fps przy średnich ustawieniach. Wydaje mi się że masz za słaby procesor na tę karte. Te gpu te gry w full hd na wysokich/ultra pociągnie na luzie.
Ale co jak co konsola wygodniejsza.
@Skwareczek: Akurat RDR 2 i wiele innych starszych gier chodzi w 30 fpsach series X, do tego na pc zawsze mozesz sobie ustawic 40 fpsów jak masz monitor z vrr/120hz. A co do nowego xboxa, to tak do konca 24 roku nic nie wyjdzie.