Wpis z mikrobloga

Nie wiem czemu u nas tego się nie robi, zrobiłoby by się parking 3-4 poziomy w dół, albo nawet więcej w górę i tam wyrzuciło auta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@haosek: w Gdańsku tak chcieli. Hejt był ogromny. Aktywiści chcą po prostu rezygnacji z samochodów a porządek z parkowaniem ma być efektem ubocznym.
  • Odpowiedz
IMO jak dla mnie rozwiązaniem powinny być miejskie parkingi naziemne, albo podziemne - za symboliczną opłatą (dla mieszkańców danej dzielnicy za darmo?).


@haosek: Czemu powinniśmy się wszyscy zrzucić na parkingi podziemne dla milionerów posiadających mieszkania w ścisłym centrum?
  • Odpowiedz
A jak się nie udało, to płaciłem za parking prywatny, nawet po 80 zł za dzień. Kogo na takie coś stać?


@haosek: A #!$%@? mnie obchodzi, że cię nie stać? Czemu ja miałbym dotować twoje dojazdy do pracy? Dogaduj się ze swoim pracodawcą, skoro ma siedzibę w centrum to niech ogadnie też jakiś parking dla pracowników ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@haosek:

IMO jak dla mnie rozwiązaniem powinny być miejskie parkingi naziemne, albo podziemne - za symboliczną opłatą


Nie rozumiem czemu za symboliczną?

Opłata powinna być proporcjonalna do kosztów, w szczególności w okolicy stacji metra nie ma potrzeby budowy parkingów z symboliczną opłata. Ewentualnie dawać zniżki (albo nawet darmowe) parkowanie niepełnosprawnym a tak to niech ludzie z dwiema sprawnymi nogami płacą rynkową stawkę albo parkują puszkę pod miastem na jakimś P&R z
  • Odpowiedz
@haosek: miło czytać takie rozsądne rzeczy, jest nadzieja w narodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Szukanie rozwiązań, a nie karanie i ograniczanie obywateli. Łap plusa
  • Odpowiedz
@R187:

W centrum miasta powinien być zakaz wjazdu samochodem prywatnym, poruszania sie tylko pieszo


To już przesada w druga stronę, nawet Amsterdam pozwala wjechać autem. Czasem po prostu trzeba bo masz ładunek - ale przepustki parkingowe dla mieszkańców (limitowane wiec jest kolejka ale dzięki temu miasto dokładnie kontroluje ile aut będzie w danym regionie) oraz zaporowe ceny parkingów (7 eur za h) oraz dobre metro z tanimi parkingami p&r (1 eur
  • Odpowiedz
To już przesada w druga stronę, nawet Amsterdam pozwala wjechać autem. Czasem po prostu trzeba bo masz ładunek - ale przepustki parkingowe dla mieszkańców (limitowane wiec jest kolejka ale dzięki temu miasto dokładnie kontroluje ile aut będzie w danym regionie) oraz zaporowe ceny parkingów (7 eur za h) oraz dobre metro z tanimi parkingami p&r (1 eur za 24h jeżeli zostawiasz auto i przesiadasz się w metro) idealnie to regulują


@gatineau:
  • Odpowiedz
@gatineau dokładnie, ludzie potrzebują czasami wjechać na starówkę przecież. Niektórzy tam mieszkają, przeprowadzają się, są knajpy, które trzeba zatowarowac, to nie jest tak, że wszystkie auta są ble
  • Odpowiedz
@slepauliczka:

Niektórzy tam mieszkają, przeprowadzają się, są knajpy, które trzeba zatowarowac,


Otóż to ale do tego wystarczy pare zatoczek z zakazem parkowania (plus wózki do wożenia rzeczy przez ostatnie 500 metrów, kurierzy tego nie ogarniają ale serio da się dostarczyć rzeczy nie parkując w drzwiach obiektu)

Co ciekawe w Amsterdamie trzeba rezerwować miejsca parkingowe na przeprowadzkę - razem z rozpisaniem planu sytuacyjnego. Miasto wtedy zablokuje kawałek drogi czy parkingów ale kosztuje
  • Odpowiedz
powinny być miejskie parkingi naziemne, albo podziemne - za symboliczną opłatą (dla mieszkańców danej dzielnicy za darmo?).


@haosek: pier...nie. Problem zasyfionych samochodami miast jest w tym samym stopniu problemem braku infrastruktury, co problemem mentalności, zgodnie z którą parkowanie powinno być za darmo... Prawda jest taka, że samochód nie jest dobrem pierwszej potrzeby, wjazd własnym samochodem na starówkę nie jest dobrem pierwszej potrzeby, chętnych jest więcej niż miejsc, a budowa parkingów kosztuje...
  • Odpowiedz
@kosiara1992: Z Uniwersamem jest inny problem. Miasto by już go dawno wykupiło gdyby nie batalia sądowa z chyba byłym właścicielem. Obecnie w końcu coś się rusza w temacie i pewnie w końcu coś tam powstanie, pewnie z parkingiem podziemnym. Chociaż tam większym problemem jest targowisko, a nie starówka, bo przecież po drodze masz już parking przy Jordankach i Cinema City.
  • Odpowiedz
@R187: do każdego miasta w europie wjeżdzałem pod same centrum samochodem a tutaj mamy się wyróżniać nie mając nawet porządnej infrastruktury?
  • Odpowiedz