Wpis z mikrobloga

Hej, w nawiązaniu do informacji o możliwości kontroli rachunku bankowego, zacząłem się zastanawiać, czy sam nie łamię prawa i nie będę miał z tym problemów ze strony skarbówki.
Zarabiam pieniądze tylko z umowy o pracę, nic na czarno, jednak często robimy z rodziną różnego rodzaje zrzutki, krótkie pożyczki dla brata czy rodziców itp. Np. nie mam opłat za wypłacanie pieniędzy z bankomatu, mam obok mieszkania bankomat z mojego banku z którego mogę wypłacić jednorazowo do około 5k pln, inne bankomaty w moim mieście wypłacają do 1k, jeśli więc dziewczyna chcę wypłacić 5k, przelewa mi na konto a ja to wypłacam.
Teraz nagle może być sytuacja, gdzie zostanę oskarżony o pracę na czarno i nie odprowadzenie pieniędzy, bo ktoś mi przelał pieniądze. Czy moje obawy są uzasadnione, czy przesadzam?
  • 3
Wiem, że robi. Inna kwestia, że z punktu widzenia prawa to takie trochę mało legalne. Można sobie między rodziną przekazywać kasę w formie darowizn itp. ale strzelam, że 99% osób tego nie robi. Tak słabo ufam rządowi w jego miłość do obywateli a tu mamy prostu sposób aby udupić część obywateli.