Wpis z mikrobloga

Jestem wrocławianinem, pamiętam biedę lat 90-tych, pamiętam tabuny dzieciaków na podwórkach, pamiętam syf, marazm, wiarę, że już po roku 2000 w Polsce zacznie się żyć jak na zachodzie, pamiętam to wszystko doskonale, ale za #!$%@? nie byłbym w stanie prognozować, że atmosfera zacznie tak gęstnieć i w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku sytuacja zacznie mi przypominać wspomniane lata 90, które nawet z dzisiejszej perspektywy przestają wyglądać tak źle...

Może nie ma już syfu, dzieci zniknęły z podwórek (bo załamała się całkowicie demografia i przyrost naturalny szura po glebie), ale emeryci znów zaczynają kręcić się przy śmietnikach, posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem, jak lot w na księżyc, inflacja #!$%@?ła w kosmos, że człowiek nie wie, czy jak zacznie oszczędzać, to uzbiera na opłaty na zimę, raty kredytów się podwoiły, ale i tak wciąż nie ma za bardzo alternatywy dla nieruchomości, bo lokaty są na śmiesznym poziomie, a trzymana w skarpetce gotówka znika w oczach.

Nigdy nie przypuszczałem, że NIE będę w ogóle zazdrościł wieku dzisiejszym młodym Polakom, którzy mają #!$%@?. Drożyzna, presja społeczna, kariera, praca, praca, praca aby zarobić na raty, kredyty, weź 400k, spłać milion za 40m2 na zadupiu, dodatkowo państwo, którego młodzi ludzie nie obchodzą, liczy się tylko elektorat emerytów, których się ucisza czternastkami i tępą propagandą, nawet jak zmieni się rząd, będzie trzeba zaciskać pasa, aby wyjść na zero, aby naprawić to zadłużenie, zdusić inflację, po prostu kolejne lata marazmu, skąd więc ma się wziąć chęć na zakładanie rodziny, gdy jeszcze opresyjne państwo katolickie karze kobietom rodzić dzieci, gdy u tych wykrywa się wady genetyczne, albo poród może zagrażać życiu kobiety...

#polska #ekonomia #nieruchomosci
  • 41
Pisząc te bzdety tylko udowadniasz ze lata 90 pamiętasz bo urodziłeś się w 1999 XD


@kaaban: japoerdole. Człowieku w 1995 jakbyś kupił nawet nie markowe tylko ładniejsze buty, adidasy swojemu dziecku to mogło wracać ze szkoły w skarpetkach i podbitym okiem. Taki syf byl. Kroili buty. Używane buty mogli ci #!$%@?.

Dwucyfrowe bezrobocie oznaczało że w wielu mniejszych miastach czy wioskach nie było pracy. Po prostu nie ma i #!$%@?. Powiat
@Jud-Suss ja mam zupełnie inaczej, też doskonale pamietam tamte czasy, w sumie nigdy z nich nie wyrosłem i mimo chwilowego hedonizmu, który sobie zaserwowałem, to żyłem stosunkowo skromnie do posiadanego potencjału. Czuję spokój- wewnętrzny i psychiczny, bo jestem od zawsze gotowy na taka sytuację. Od zawsze też wiedziałem, że czasy wszechdobrobytu się kiedyś skończą, tak działają cykle koniunkturalne, wtedy potrzeba mocnych ludzi. Zdziwiło mnie jednak nagłe tempo zmiany, ale to efekt rządów
@kaaban: japoerdole. Człowieku w 1995 jakbyś kupił nawet nie markowe tylko ładniejsze buty, adidasy swojemu dziecku to mogło wracać ze szkoły w skarpetkach i podbitym okiem. Taki syf byl. Kroili buty. Używane buty mogli ci z***c.

Dwucyfrowe bezrobocie oznaczało że w wielu mniejszych miastach czy wioskach nie było pracy. Po prostu nie ma i cj. Powiat ma 50 ezrobocia i po prostu nie ma skąd wziąć pieniędzy.

1998 rok i
@damianooo8: Ukraińcy na pewno się z tobą zgodzą i tymi frazesami. Ja nie jestem szczęśliwy, bieda jaka nastała na Polskę pod rządami PiS spowodowała, że bardzo spadł mój standard życia. Nie stać mnie w tym roku na zagraniczne wakacje, bo muszę oszczędzać na opłaty za ogrzewanie. Moja babcia już nie żyje, ale gdyby żyła, na pewno grzebałaby w śmietnikach, jak to emeryci dzisiaj robią, żeby przeżyć. Oj bieda, bieda w kraju,
@Jud-Suss: ale co ma najem do problemu ulokowania oszczędności? że nie można wynajmującemu zapłacić z góry czy jak? Druga sprawa nie żałuj młodych , bo problemy ludzie młodzi i starzy mają na własne życzenie. W internecie dostęp do danych np odnośnie stóp procentowych każdy ma taki sam a i nikomu pistoletu do głowy nie przystawiali i nie kazali się kredytować na maxa.
@Jud-Suss ja widzę taką rzecz:
Na przełomie lat 90/00 chodziłam do klasy z typowymi patologicznymi karynami. To były dzieci typowej karyny i typowych sebkow. Laski te całe życie biegały po podwórku, od dziecka kradły, latały z nożem. Potem wleciało ćpanie.

Do brzegu

Mamy rok 2022. One dały swoim dzieciom dokładnie to samo. Nic się w ich życiu nie zmieniło. Lata 90 u nich wiecznie zywe.