Wpis z mikrobloga

szykuje się do kupienia sobie przenośnej konsolki retro, która będzie emulować różne systemy ale priorytetem jest system NES (taki mam sentyment). Czy ktoś może sie podzielić oponiami co kupować, czego nie kupować? Cena nie jest naważniejszym kryterium, najważniejsze to jakość emulacji (bez lagów, bez zniekształceń). Ktoś kupował/bawił się czymś takim?
#retrogaming #konsole #nes
  • 15
  • Odpowiedz
@GabWhite: ej ale wy rozumiecie że pobrać z neta emulator i wgrać romy to se chop na kompie potrafi zrobić - nie w tym rzecz, chodzi o coś fajnego przenośnego do łóżka śmieszny piniądz a tu z 3ds i steamdeckami wyskakuja
  • Odpowiedz
@Netrunner_: to nie pisz ze cena nie jest kryterium -_- sam nie wiesz czego chcesz

kup sobie psp, jest za grosze, przerobić i wgrać emulator bardzo łatwo. Może jak dobrze poszukasz to ktoś ci sprzeda już przerobione i z wgrana baza gier :)
  • Odpowiedz
@Netrunner_: Poszukaj sobie na YT filmiki o "retro handhelds", nie bede w ciagle tego samego linkowal bo moze juz nowe sa z innymi konsolami.
Ja mam Powkidd V90 z AliExpress, wzialem to bo jest dosc tanie (do 200 pln) i dziala ok. Tylko najlepiej od razu kupic sobie jakas lepsza karte microSD (ta co jest w zestawie to jakis no name co w kazdej chwili moze przestac dzialac zupelnie) i nagrac customowy firmware.

Co do mozliwosci, gry z NES i GBC dzialaja bez problemu, rozne inne osmiobitowe konsole tez. GBA dzialaja, ale przez skalowanie wygladaja brzydko, rozmaznane, w niektorych grach czasem tekst zle przeczytac.
Ze SNES z jakiegos powodu wiele gier sie tnie, podobno da sie zoptymalizowac to jakos, ale nie chce mi sie :P
Konsolka nie ma tez zegara, trzeba przy wlaczaniu ustawiac date i godzine za kazdym razem, ale w Pokemony na niej nie gram. Gram glownie w jakies tetrisy itp. albo jakies Metroidy czy Wario
C.....m - @Netrunner_: Poszukaj sobie na YT filmiki o "retro handhelds", nie bede w c...

źródło: comment_1654250636r4J70g7tolV5lIFsThh9rp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz