Wpis z mikrobloga

Drodzy #csharp

Mam pewien problem - nie działa mi wysyłka emaili z kodu c# za pomocą SMTP (testowane wp o2, gmail, int.pl) i w każdym dostaje timeout, jak się potem okazało gmail zablokował tą opcję. Ale wracają do rzeczy - Czy SMTP jeszcze działa w c# za pomocą klasy SmtpClient?

var smtpClient = new SmtpClient("poczta.int.pl", 465)
{
UseDefaultCredentials = false,
Credentials = new NetworkCredential("mail@int.pl", "password"),
EnableSsl = true,
Timeout = 10000
};

Console.WriteLine("wysyłam");
smtpClient.Send("mailFrom@int.pl", "mailTo@int.com", "subject", "body");
Console.WriteLine("ok");
Console.ReadKey();

#programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
@bi-tek: Ja testowałem ostatnio smtp w c# i działał jakiś tam przykład z netu, najważniejsze, abyś w opcjach danej poczty włączył obsługę smtp do programów pocztowych, wp na pewno to ma bo to włączałem i domyślam się, że inne serwisy też muszą to mieć uruchomione w opcjach, to takie zabezpieczenie, żeby Ci nikt poczty nie ukradł jak używasz słabego hasła.
  • Odpowiedz
@bi-tek: a dobrze masz wpisane ustawienia dla wp?
Serwer poczty wychodzącej - smtp.wp.pl
Port serwera poczty wychodzącej - 465
Tryb zabezpieczenia - SSL
Serwer wymaga uwierzytelnienia / włączonej autoryzacji SMTP.
  • Odpowiedz
Serwer wymaga uwierzytelnienia / włączonej autoryzacji SMTP.


@dziki_dziki: Jeżeli chodzi o ten fragment to wystarczy właczone logowanie hasłem i loginem czy coś jeszcze?

Aktualnie podpiąłem się do skrzynki "int.pl" i tam maile się "wysyłają" ale nie docierają do adresata.
  • Odpowiedz
@dziki_dziki: ruszyło na 587 i na loginie samym bez maila, nie wiem czemu ale wysylka na gmaila kuleje na jakies inne nie ma problemu.

Ps. te screeny z interii pamietaja czasy jeszcze XP
  • Odpowiedz
ak znajdziesz ciekawego (działającego) maila na SMTP to daj znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DawajChleb: o2.pl działa, tylko trzeba pogimnastykować się trochę, i jakieś niszowe shity też są ok tylko w panelach trzeba to właczyć (np.: int.pl)
  • Odpowiedz