Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk #anglia jak to ugryźć jako, że nigdy jeszcze auta nie sprzedawałem.

Od dłuższego czasu liczyłem się z myślą, że czas zmienić auto. Ostatnio znowu olej zaczął ciec i stwierdziłem, że nie ma już sensu w to auto inwestować więc znajdę coś co lubię i kupię, a to albo oddam w part exchange albo sprzedam. No ale plany planami...

Jadąc dzisiaj poczułem chrupnięcie pod sprzęgłem no i cześć zaczęło się mocno ślizgać. Wymiana sprzęgła to nie jest opcja dla mnie jako, że no po co inwestować w coś, czego lada moment się pozbędę. Co mogę w tym przypadku zrobić? Czy takie auto co pseudo jeździ pójdzie na jakimś marketplace za te 100 czy 200 (na part exchange jak jeszcze jeździło oferowali 150)? Czy jak kupię inne auto i to zaoferuję w part exchange to mi je odbiorą? Czy mam je wystawiać za darmo i liczyć, że ktoś je odbierze samemu bez opłaty?

Dodatkowo jak to ugryźć teraz z ubezpieczeniem, road taxem itd? Trzymać do czasu aż ktoś je odbierze i wtedy dopiero pozbyć się wszystkiego czy mogę od razu i ogarnąć SORN?
  • 15
  • Odpowiedz
@adriano30: a jakie to auto? mozesz dac na zlom, zabiora i dostaniesz pewnie ze 150, mozesz skorzystac ze skupu typu webuyanycar, albo wystaw na marketplace napisz ze sprzeglo ma amen i wolaj z 500 ;) W part exchange tez wezma, ale zaproponuja grosze tak samo jak skupy, te polecam tylko jesli chcesz sie pozbyc bez znaczenia za jakie siano
  • Odpowiedz
@1950M: @paweucio: dzieki chlopaki, sprobuje tak jak piszesz Paweucio czyli oglosze na Marketplace ze sprzeglo jebniete i carpe diem. #!$%@? jak na zlosc kilka godzin przed awaria do pelna zalalem bo nie sadzilem, ze tak nagle padnie... Takze w samym paliwie tam pewnie z 80f siedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@adriano30: Jeżeli dostarczysz do punktu odbioru = runner. Nikt tego nie sprawdza, bo oni nie chcą nim jeździć. Chcą go rozebrać. Różnica między runner i non-runner polega tylko na tym, że musieliby skalkulować, czy opłaca im się podstawić lawetę pod twój dom, by odebrać.
  • Odpowiedz
@adriano30: Road tax dostaniesz miesiące które zostały spowrotem, ubezpieczenie jak nie przenosisz na nic nowego to odwołujesz i tez oddają. Masz 2 lata żeby go użyć i nie stracić zniżek.

Paliwo jak masz komu to odciągnij i sprzedaj. Chyba ze masz gdzie trzymać 80l.
  • Odpowiedz
@adriano30: polecam jednak sprzedać na marketplace. Trochę zabawy, ale jeśli odpowiedni model to znajdziesz kogoś kto da autku drugie życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@adriano30: trzymam kciuki i życzę powodzenia. Ja kupiłam samochód, w którym też się sprzęgło ślizgało ale właściciel nie wspomniał o tym ani słowem w ogłoszeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale samochód był gdzieś 2 stówki tańsze niż reszta, więc mogło dać mi to do myślenia, ale na szybko potrzebowałam auta.
Teraz używki poszły bardzo do góry, więc nie powinieneś mieć problemu ze sprzedażą, sprawdź po ile chodzą
  • Odpowiedz