Wpis z mikrobloga

Już chyba od pół roku zbieram się do kupna legiona 165hz z 3060. Ma to być ostatnia taka maszynka do gierek prawdopodobnie. Poprzedni z 860m wytrzymał szczęśliwie 7 lat. Do poważnych gier mam PS4 i Switcha, ale do tych paru tytułów w które dalej lubię pogrywać przydałoby się już coś mocniejszego, żeby się nimi w pełni cieszyć na stare lata. Chodzi konkretnie o LoL, Overwatch (pewnie jak wyjdzie dwójka to też), WoW, Cities Skylines, Civ 6.

Ciężko to dorwać w fajnej cenie dorwać. Przede wszystkim chce brać na raty zero. Chciałbym żeby był system, bo nie bardzo wiem jak sobie poradzić jak owego nie mam. Jest fajna oferta z OleOle na allegro. 5600zł. Dalej ciut dużo wołabym bliżej 5k.

I tu pytanie. Czy brać, czy jeszcze czekać? W końcu zejdą poniżej tych 5k, ale wtedy pewnie już będzie 4060 i zaś on będzie kusił. Tylko czy 4060 w lapku będzie aż taką różnice robił względem 3060 żeby się na niego silić? A zapieprzająca inflacja średnio zachęca do czekania. Póki co co widzę różne sprzęty to nawet po dwóch latach potrafiły nawet podrożeć, to te lapki z 4060 będą pewnie od 6k się zaczynały.
#laptopy #gry #pcmasterrace
  • 7
@ruda_stuleja: czaisz sie na ten zakup... jak cie 4060 ma kusić, to ty nigdy tego kompa nie kupisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio to taniej juz było, sa na stronie Lenovo specsy na ten rok z nowymi intelami, tylko czekać jak sie pojawią u kogos w sprzedazy i bedziesz miał juz jakis obraz... Asus ROG Strix wyszedł z nowymi Ryzenami i rtx3060 jest od 7k
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruda_stuleja: 1. Nie bierz Lenovo. Zero kontroli jakości co oznacza b.dużo sztuk z wadami fabrycznymi. 2. Nie czekaj na laptopowe rtx 4000. Nie wiadomo kiedy to wyjdzie i kiedy będzie dostępne w sklepach, a znając sytuację z ostatnich lat to będzie bardzo drogo i bardzo mało.
@emerjot: No właśnie o to samo się boje. I z jednej strony nastawiam się, że to będzie ostatnia tego typu maszynka i liczę że wytrzymam z nią tak samo jak z obecnym. A szczerze to była fantastyczna inwestycja. Przez te 7 lat wcale nie czuje jakiegoś strasznego bólu przy tej 860. Jasne jest już stara i nie wyrabia, ale co miałem ograć to ograłem, do reszty mam konsole. Fajnie byłoby pograć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruda_stuleja: Lenovo leży jeżeli chodzi o jakość produktów, ale inne firmy też nie są pod tym względem jakoś mega lepsze. Po prostu laptopy to najpopularniejsze komputery. Oni tego tygodniowo produkują w ilościach nawet nie hurtowych a przemysłowych, w tysiącach sztuk dziennie. Ja bym nie liczył na lepszą dostępność w przyszłości dopóki 99% firm będzie produkować to w kraju totalitarnym, bo jest to może tańsze (chociaż obecnie ta granica mocna się zaciera),
@ruda_stuleja: Kupilem lenovo legion sobie, różowej i tacie i nie mamy zadnych problemów. Chyba jesteśmy #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam tego na ryzenie reszta gtxy 1680 i wszystko #!$%@? jak złoto. Najstarszy jest u nas chyba z rok ponad ale eksploatowany jest stale.

Jak patrzyłem recenzje zagranicznych portali czy kanalow yt to wszyscy lenovo wlasnie polecali xd