Wpis z mikrobloga

ja zrozumiałam, że to całkowita suma świadczeń i trzeba to pomniejszyć o to, co dokłada, ale jestem zmęczona. No i przy różnym wieku emerytalnym i długości życia to nie ma zaskoczenia


@A_R_P: to źle zrozumiałaś. Przecież tam wyraźnie na skali napisano dodatnie i ujemne transfery, więc nie, nie trzeba tego pomniejszać, bo jest to już pomniejszone.

To jest suma transferów, a nie świadczeń. A na niebiesko zaznaczono prywatne transfery. Widać
  • Odpowiedz
@skitarii: Ja się nie znam, ale głęboko wierzę, że wpływ na te dane może mieć to, że kobiety wielokrotnie częściej od mężczyzn rodzą dzieci, biorą urlopy macierzyńskie, pobierają świadczenia na dzieci, częściej wychowują samotnie dzieci. No i jeszcze wiele kobiet zajmuje się domem zamiast pracy, tak jak w przypadku rolników.
  • Odpowiedz
się nie znam, ale głęboko wierzę, że wpływ na te dane może mieć to, że kobiety wielokrotnie częściej od mężczyzn rodzą dzieci, biorą urlopy macierzyńskie, pobierają świadczenia na dzieci, częściej wychowują samotnie dzieci. No i jeszcze wiele kobiet zajmuje się domem zamiast pracy, tak jak w przypadku rolników.


@NonOmnisMoriar: no właśnie, zatem wszelkie niedowności miedzy płciami są w pełni usprawiedliwione, a kobiety dostają za nie setki tysięcy złotych ( ͡
  • Odpowiedz
A "bekazlewactwa" to dlatego że to znowu nie był jednak prawdziwy kapitalizm czy dlatego że PiS to jednak nie była prawdziwa prawica?


@M_xxx: beka z lewactwa, bo to lewica bredzi, że społeczeństwo wykorzystuje kobiety i ich "nieodpłatną pracę". Widać jak "nieodpłatną" XD
  • Odpowiedz
@skitarii: To jestem lewakiem czy prawakiem?

Powtórzę pytanie, skup się bo to dla ciebie trudne. Nie pytam kto jest większym ode mnie wyznacznikiem lewicy, tylko pytam: Czy ja jestem lewakiem czym prawakiem?

(a tak na marginesie, wyborcza przy mnie to są prawaki)
  • Odpowiedz
Nie pytam kto jest większym ode mnie wyznacznikiem lewicy, tylko pytam: Czy ja jestem lewakiem czym prawakiem?


@M_xxx: a skąd mam wiedzieć? XD

Mam w poważaniu kim jesteś ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz