Wpis z mikrobloga

Hej Mircy,
tak co sie zetknie z opinią o #xtb w temacie #inwestycje czy #gielda to zawsze słyszę, że to dno i dziadostwo. A przyznam się, że korzystam. W czym on taki słaby jest? Jaka jest alternatywa?
Główną zaletą tej platformy dla mnie jest zestawienie do PITu. Nie wyobrażam sobie liczyć podatek z każdej pozycji. Jaki inny broker coś takiego przygotowuje? Bo chyba żaden zagraniczny?

Serio pytam, poszukuję alternatywy.
  • 10
@opinel: Mi na początku lutego przygotowali pit normalnie. Później czytałem o właśnie jakichś aferach że ludzie nie mają i pod koniec marca nagle pojawiło się jakieś zestawienie operacji, które zawierało dokładnie to samo co wcześniejszy pit.
@Voww: imo jak ktoś gra długoterminowo i nie jakimiś Uber dużym hajsem to jest ok. MBank prowizja, a na emakler wprowadzili jeszcze opłatę od trzymania etf czy tam wszystkich zagranicznych walorow xD bossa tez prowizja plus nie wspierają macOS/iOS, dlatego na polskim rynku alternatywy nie widze
@meister_chlepka: no wlaśnie. też za bardzo tych alternatyw nie widzę.
Ale może w tych wymienionych przez Ciebie brokorach spready chociaz niskie? Bo na xtb niby prowizji nie ma ale za to spread jest dosc szeroki.

Na zagranicznych brokerow sie nie zamykam, ale jednak to zestawienie do PITu jest dość istotne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Voww: za dużo czasu na zoomie u Zaorskiego spędzasz. Tam też niby ich nie ma i szkaluje xtb, ale jak pokazują zrzuty ekranów, to niemal wszyscy łącznie z największymi lizodupami Zaora mają w zakładkach xtb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Voww dla mnie nie ma alternatywy dla xtb ze względu na niskie prowizje (a właściwie ich brak do pewnej kwoty) + wystawianie pit + sekcja wiadomości/analiz/edukacja (co nie znaczy, że warto się stosować do rekomendacji, bo bywają z dupy)
@micomak: Czy za dużo czasu to nie wiem, ale owszem. Tam besztają xtb jak tylko ktoś wspomni. A nikt nigdy nie mówi jaki broker jest spoko.
Stąd moje pytanie właśnie, jako człowiek myślący i dopuszczający możliwość własnych omyłek, zastanawiam się jaki broker jest git skoro mój to rzekomo gówno.