Wpis z mikrobloga

Hej, w skrócie to od ponad 20 lat mam niedosłuch na prawe ucho. Nigdy nie chwaliłem się tym ani nie uważałem się za poszkodowanego i skrzywdzonego przez los, ale jednocześnie trochę wstydziłem się nosić aparat.
Ostatni tydzień przez zatoki miałem poważnie zatkane moje działające ucho i zdałem sobie sprawę jak jest beznadziejnie żyć w trybie mono w dodatku z ryzykiem że drugie ucho po prostu też może przestać kiedyś działać jak należy.
I tak planowałem ogarnąć ten temat w tym roku ale pewnie też tak macie że wydatki na innych bliskich czy np. nowy telefon ważniejsze od aparatu (przecież i tak całe życie tak żyje). Oczywiście z mojej perspektywy, żona namawia mnie od lat... :D

Wracam do meritum: gdzie polecacie się wybrać w #lublin żeby ogarnąć ten temat? Może ktoś ma do polecenia jakiś model ?

#medycyna #niedosluch #niedoslyszacy
  • 4
@tytusprod na ile poważny jest taki niedosłuch? Zauważyłem, że na jedno ucho słabiej słyszę, i jak np zatkam to zdrowe ucho to średnio słyszę, nie mogę zrozumieć co ktoś mówi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xPekka: zależy też od niedosłuchu
ja od dzieciństwa mam duży niedosłuch, jak zatkam zdrowe ucho to nic nie słyszę, że chyba jest bardzo głośno. Całe życie siadałem tak żeby słyszeć lepiej rozmówcę, a jak źle siadłem to wychodziłem czasami na gbura że się nie odzywam (bo nie słyszałem), na pierwszej randce z żoną była taka akcja i myślała że ją olałem już w autobusie wracając do domu xD
Myślę że przy