Wpis z mikrobloga

Ogrywam sobie to Days Gone, bo tak polecaliście i naprawdę dobra gierka. Czytałem sporo opinii, że główny bohater drewniany, że fabuła słaba, że dialogi kiepskie i zdecydowanie się nie zgadzam, wszystkie te "wady" dla mnie sa tu zaletami. Fabuła wciaga, jest tajemniczo, nic nie wiadomo i powoli wszystko odkrywamy, aż się chce grać fabułę żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Postacie są zajebiście napisane, każdy przywódca obozowy ma swoje motywacje, swój charakter i swoje problemy. Sam główny bohater to też żadna #!$%@?.

Fajny jest rozwój postaci, każda umiejka faktycznie coś daje, nie ma tutaj takiego czegoś, że rozwijamy postać ale tego nie odczuwamy tak jak to była chociażby w Tomb Raiderach. Tutaj aż chce się zdobywać kolejne poziomy i tu dochodzimy do zadań pobocznych które w mojej ocenie nie nużą, mamy te gniazda do palenia, ale ich jest raptem parę sztuk na strefę, to samo z obozami bandytów gdzie poza doświadczeniem dla obozu i dla naszej postaci dostajemy jeszcze nagrody w postaci przepisów do crafitingu i odkrywa nam się część mapy. Są pkt NERO gdzie możemy podpakować jedną z trzech kluczowych statystyk, więc też się chce tego szukać, a dodatkowo znajdzki z nagraniami robią klimat i odkrywają przed nami ten świat.

Motocykl jest mega, fajnie się jeździ i fajnie że samemu możemy go sobie pod siebie dostosować, a także ulepszyć.

Zacząłem sobie na poziomie trudnym i z racji tego, że poziomu nie można już zmieniać to byłem bliski zaczęcia gry na normalu od początku, bo faktycznie na początku dała mi gra po dupie i ginąłem hurtowo. Jak się jednak ogarnie mechaniki gry i podpakuje postać to już jest z górki i gra sie spoko.

Pokonałem już dwie malutkie hordy wbikiem i granatami. Robią one wrażenie i faktycznie to przeciwnik do którego trzeba się przygotować, aż się boje misji w tartaku, a jestem już w obozie Żelaznego.

Jeżeli faktycznie bym się miał do czegoś przyczepić, to do snajperów na drzewach. #!$%@? to bardziej niż to poszukiwanie paliwa.

Mega giera. Polecam
#ps5
Z.....r - Ogrywam sobie to Days Gone, bo tak polecaliście i naprawdę dobra gierka. Cz...

źródło: comment_16539752233apVZKYJ2IgSAuZC8wTLvi.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@steemm: tak, tak robię specjalnie kupiłem nitro żeby móc doskoczyć :)

@jombl: Oby

@Theos: po męczarni w FFXV bardzo doceniam ten otwarty świat i to jak tu wszystko działa, ale początek gry muszę przyznać, że mnie nie zachwycił i takie 7/10 bym dał, ale im dalej tym lepiej więc liczę na
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: pro tip, wymaksuj zaufanie (bo w innych obozach może być trudno ) w obozie Żelaznego Mike, i wydaj większość kasy na najlepsze bronie z 3 poziomu według mnie Liberator oraz SMP9 robią robotę. A snajperka Talon 7 z tłumikiem doskonale zastępuje kusze.
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: No raczej że gra wypasiona... totalnie nie rozumiem tego pojazdu nt fabuły i innych braków, bo gra dla mnie totalny sztos. Jedyne co mogę zrozumieć to irytacja początkowymi problemami teczhnicznymi... ale jak ja grałem to już wszystko połatane było :D Jedny z lepszych gier ostatnich lat.
  • Odpowiedz
do snajperów na drzewach


@Zielony_Ogr: A mnie bardziej wnerwiały linki w poprzek drogi. Na początku też za wszelką cenę unikałem hord, bo nie miałem z nimi szans. Ale jak wymaksujesz kondycję, żeby biegać szybciej od nich to walki z nimi to sama przyjemność :)
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: a jak sama walka? Ogladalem jakis filmik i byla ta #!$%@? mechanika, ze zaznaczasz wrogow ikonka i potem widzisz przez sciany? Albo inna scena, gdzie glowny bohater podszedl na 2 metry od stojacych bandytow i ci nadal go nie zauwazali :/ chcialem zagrac bo post-apo ale te mechaniki mnie odrzucily :/
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: największym niedociągnięciem w tej grze moim zdaniem są puste lokacje. Właściwie nie opowiadają żadnej historii, choć aż się o to prosi, żeby znaleźć jakieś zwłoki z notatką i ciekawą historią co się wydarzyło. Poza tym gra całkiem dobra
  • Odpowiedz
@aphroman0: z podobnych to chyba tylko TLoU jest, a to pewnie masz już ograne. Z otwartego świata za to polecam Mafię i Sleeping Dogs

@emjot86: zaznaczanie lornetką zależy od poziomu trudności, na wyższym niż normal tego nie ma. Co do drugiego to chyba już załatali bo teraz jeszcze się nie spotkałem z czymś takim. Oczywiście można podejść blisko korzystając z wysokich krzaków, ale taka jest mechanika gry no
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: jestem kawałek dalej i podzielę się z Tobą jednym jedynym problemem, który w końcu wypłynął. Ilość misji przynieś podaj pozamiataj zanim ruszysz do przodu fabułę potrafi zgnieść jakąkolwiek przyjemność z grania. Odstawiłem grę na półkę, choć byłem nią zachłyśnięty. Mam za sobą też kilka hord, poziom normal, na którym gram, jest za prosty, motor spoko, strzelanie spoko, postacie super (główny bohater i jego mimika, idzie naprawdę polubić typa), tylko
  • Odpowiedz
@niejestemjutuberem: Mnie się jeszcze te misje poboczne nie przejadły, a wręcz na nie czekam bo to spory zastrzyk doświadczenia. Każdy obóz ma też określoną liczbę tych misji, na mapie widać ile ich jest zrobionych na ile. Pani Tucker ma tylko 3, a ten z lasu ma aż 8 chyba, więc one się wyczerpią jak rozumiem z czasem.
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: Ileż ja podejść miałem do tej pierwszej hordy… Żadna, podkreślam żadna mi potem nie sprawiła problemu.
A dla mnie fabularnie najciekawszy był motyw z tym agentem Nero, który daje Ci różne informacje a na końcu okazuje się że… nie powiem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz