Wpis z mikrobloga

Ogrywam sobie to Days Gone, bo tak polecaliście i naprawdę dobra gierka. Czytałem sporo opinii, że główny bohater drewniany, że fabuła słaba, że dialogi kiepskie i zdecydowanie się nie zgadzam, wszystkie te "wady" dla mnie sa tu zaletami. Fabuła wciaga, jest tajemniczo, nic nie wiadomo i powoli wszystko odkrywamy, aż się chce grać fabułę żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Postacie są zajebiście napisane, każdy przywódca obozowy ma swoje motywacje, swój charakter i swoje problemy. Sam główny bohater to też żadna #!$%@?.

Fajny jest rozwój postaci, każda umiejka faktycznie coś daje, nie ma tutaj takiego czegoś, że rozwijamy postać ale tego nie odczuwamy tak jak to była chociażby w Tomb Raiderach. Tutaj aż chce się zdobywać kolejne poziomy i tu dochodzimy do zadań pobocznych które w mojej ocenie nie nużą, mamy te gniazda do palenia, ale ich jest raptem parę sztuk na strefę, to samo z obozami bandytów gdzie poza doświadczeniem dla obozu i dla naszej postaci dostajemy jeszcze nagrody w postaci przepisów do crafitingu i odkrywa nam się część mapy. Są pkt NERO gdzie możemy podpakować jedną z trzech kluczowych statystyk, więc też się chce tego szukać, a dodatkowo znajdzki z nagraniami robią klimat i odkrywają przed nami ten świat.

Motocykl jest mega, fajnie się jeździ i fajnie że samemu możemy go sobie pod siebie dostosować, a także ulepszyć.

Zacząłem sobie na poziomie trudnym i z racji tego, że poziomu nie można już zmieniać to byłem bliski zaczęcia gry na normalu od początku, bo faktycznie na początku dała mi gra po dupie i ginąłem hurtowo. Jak się jednak ogarnie mechaniki gry i podpakuje postać to już jest z górki i gra sie spoko.

Pokonałem już dwie malutkie hordy wbikiem i granatami. Robią one wrażenie i faktycznie to przeciwnik do którego trzeba się przygotować, aż się boje misji w tartaku, a jestem już w obozie Żelaznego.

Jeżeli faktycznie bym się miał do czegoś przyczepić, to do snajperów na drzewach. #!$%@? to bardziej niż to poszukiwanie paliwa.

Mega giera. Polecam
#ps5
Z.....r - Ogrywam sobie to Days Gone, bo tak polecaliście i naprawdę dobra gierka. Cz...

źródło: comment_16539752233apVZKYJ2IgSAuZC8wTLvi.jpg

Pobierz
  • 60
@Zielony_Ogr: jedna z najlepszych gier w jakie gralem od lat. Nie pamietam w ostatnim dziesiecioleciu gry, ktora by mnie po kilku godzinach nie znudzila. W DG nabilem 92h i czulem taka dziwna pustke po skonczeniu fabuly.

polski dubbing jest slaby, ale to norma.

idac za ciosem mialem nadzieje ze horizon zero dawn mnie podobnie wciagnie, ale znudzil mnie po 5h.

misja w tartaku jest prosta jak ja bedziesz robic na raty.
Ipsy - @Zielony_Ogr: jedna z najlepszych gier w jakie gralem od lat. Nie pamietam w o...

źródło: comment_1653998947ySXnKjhfRq3P0QCLiQuvlg.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Zielony_Ogr: Ja sobie niestety zepsulem misje w tartaku. Otóż zanim w ogóle do niej dotarłem, to czyściłem mapę ze znajdziek itp i podszedłem do tego tartaku gdzie była tak horda. Na parę podejść ją pokonałem. Zombie się tam nie resetują po odpaleniu ponownie gry, więc można hordy się pozbywać z przerwami. Ja niestety o tym nie wiedziałem i wyczyściłem hordę przez co gdy dotarłem do misji z tartakiem to nie było
Tez sie zgadzam, mega klimat. Taki prawdziwy survival bo jest sie tak mega slabym i zagubionym, jak w przypadku prawdziwej apokalipsy zombie. Musiałem przerwać ze względu na przeprowadzke ale zaczynam znów jutro.
@Zielony_Ogr: też nie rozumiem czemu ta gra przeszła tak bez echa, ktoś nie posmarował? Jak wyszła to obejrzałem parę recek no i takie OK ale dupy nie urywa. Tymczasem jak już wyszło na PCty obejrzałem parę godzin u Wonzia i jak dla mnie gierka super, fajny klimat, dobrze wygląda, z fabuły można trochę poszydzić, ale wydaje się trzymać kupy i jest o czymś. Ogólne wrażenie super, lubię tego typu klimaty. Bardzo
@Zielony_Ogr: Akurat ogrywam gierkę po raz drugi, więc na świeżo moje zdanie, zacznę od wad:

Hordy są super, palenie gniazd też spoko, bo zmusza nas również do jeżdżenia po mapie i szukania ich (choć raczej przechodząc fabułę odkryjemy na mapie wszystkie), ale jeśli chodzi o zadania poboczne to jednak mam z nimi spory problem, a bardziej z zadaniami z obozów - z reguły są bardzo powtarzalne, typu wytrop kogoś i zabij/obezwładnij.
@nn1upl: Dzięki za opinię. Mam w sumie dwa pytanka odnośnie gry.

Czy perk egzekutor faktycznie się opłaca, czy on jest przydatny jedynie do walki z tym bossem we wraku samolotu którego już pokonałem?

Opłaca się w ogóle tak mocno w broń biała tak inwestować? ogólnie to mam zrobione prawie 3/4 tego drzewka, a drzewko broni dystansowej prawie nietknięte

Inwestuję mocno w skupienie i kondychę, prawie olałem zdrowie, czy to dobrze i
Czy perk egzekutor faktycznie się opłaca, czy on jest przydatny jedynie do walki z tym bossem we wraku samolotu którego już pokonałem?


@Zielony_Ogr: Imo warto, bo to tylko 1 punkt do wydania, a ten wrak to nie jedyne miejsce gdzie go spotkasz, jak potem pojedziesz w nowe lokacje związane z głównym wątkiem to się okaże, że będziesz go spotykać częściej po prostu w syfie - nie tak często jak zwykłe świrusy
nie czytałem wszystkich komentarzy ale jest jedna rada, na stacjach benzynowych można tankować motor z dystrybutorów bez schodzenia z motoru. Nie pokazuje tego fabuła


@WirtualView: Tylko trzeba uważać, bo na stacjach lubią się jakieś #!$%@? zaczaić, w sensie jacyś bandyci i np. zaatakować od tyłu, ze 2x się przestraszyłem bo zrobili to z zaskoczenia xD
@Zielony_Ogr: @steemm: @jombl: Sony anulowało 2 bo ten śmieszny prezes studia czy kto tam był za ro odpowiedzialny poszedł do sony z planem dwójki i on chciał zrobić jakieś pseudo coop/multi gówno z budowaniem bazy xD Sony odrzuciło i zawiesiło projekt. A ten typ później drame robił i podawał wyniki sprzedaży z jakieś gówno stronki XD
@Zielony_Ogr Oj tak. Już parę miechów temu pisałem, żebyś zagrał. Mamy bardzo podobne gusta. Napisz opinię jak skończysz. Days gone ma dwa zakończenia. Drugie jest kooozackie. Historia mnie mega urzekła plus ścieżka dźwiękowa. Była misja, że się jechało motorkiem a w tle piosenka soldier's Eyes. Sztos.