Wpis z mikrobloga

Mirki które znają się na #prawo mam pytanie. W wakacje dostałem mandat od Straży Miejskiej z fotoradaru, zdjęcie zostało wykonane w nocy, widać było tylko tył samochodu. Auto jest zarejstrowane na moją matkę, która im odpisała, że to ja prowadziłem, więc mandat wysłano do mnie, trzy razy nie odebrałem pisma od SM, dzisiaj pani z sm, zadzowniła domofonem, również powiedziałem, że nie zamierzam odbierać mandatu. Pytanie moje jest takie, czy jeśli sprawa trafi do sądu, to wzywany będę ja czy moja matka, i czy już się poddać i płacić? Bo uważam, że oni nie są mi w stanie udowodnić, że to ja prowadziłem auto, tak jak mówiłem, zdjęcia tyłu auta w nocy.

#kiciochpyta #prawo #strazmiejska #mandat
  • 13
@Fisek: Ktoś zapłacić musi, szkoda że nie chcesz stanąć po stronie matki i celowo narażasz ją na koszty procesu sądowego, mimo że Ty wiesz, że to Ty prowadziłeś, ale przecież Ci tego nie udowodnią. I nie udowodnią, zapłaci matka.
@stekelenburg2: Wiem, od razu mnie sprzedała :(

@TheMan: jeśli ktoś zapłacić musi, to pewnie to będę ja. No ale w momencie kiedy moja matka im odesłała pismo, że to ja prowadziłem z moimi danymi, i to ja się migam od przyjęcia pisma to chyba mnie będą wzywać do sądu a nie ją?
@Fisek: Prawdziwy prawnik zaczyna analizę problemu od Konstytucji :). Powołaj się na konstytucyjną zasadę demokratycznego państwa prawnego (art. 2 Konstytucji RP), w której zawiera się zasada ochrony zaufania obywatela do państwa i stanowionego przez nie prawa. Sądzę, że z tej podstawy można wyprowadzić zakaz denuncjacji.

Możesz im odpowiedzieć, że sprawy dotyczące art. 96 paragraf 3 Kodeksu wykroczeń jest obecnie w TK, wobec czego masz podejrzenie co do jego statusu. A, i
@Fisek: alez wy jesteście głupi... Takie problemy sobie robić. Nie lepiej wysłać mandat na "znajomego" z Niemiec, Ukrainy czy w ogóle z zagranicy? Ja każdy mandat wysyłam do kumpla z UK i ani razu nie dostał żadnego mandatu a ja miałem sprawę z głowy...
@Fisek: odmówiłeś odebrania mandatu. Pani z SM zaznaczy na kopercie, ża nadawca odmówił, a pismo uważa się za doręczone. Art. 136 § 1 kodeksu postępowania karnego w zw. z art. 38 § 1 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Spodziewaj się teraz doręczenia wniosku o ukaranie do sądu. Napisz wyjaśnienia do Sądu, zę jesteś młody i z tego wzgledu nie masz dochodów ani pracy, żadnego majątku, nie masz na koszty postępowania,