Wpis z mikrobloga

@PanBulibu: Solidarnie, i mówię to jako mieszkaniec parteru, który z windy u siebie, nie korzysta praktycznie wcale (do garażu mamy schody jak normalni ludzi i wolę przejść to 1 piętro schodami xD).
  • Odpowiedz
@PanBulibu: nie znam sie, ale na logike - placac czynsz to w kwestii wlasciciela sa wszelkie naprawy bloku, co Cie to obchodzi ze sie winda zepsula, placisz wymagasz, jak zarowka na korytarzu sie spali to tez zrobicie sciepe?
  • Odpowiedz
@PanBulibu: falownik za 35 kola?\

@clubcard: no tak mówią xD


możęcie podzwonić po firmach które to naprawiają i zweryfikować te informacje, jeśli ta kwota jest zawyżona to będziecie wiedzieć, że ktoś was chce zrobić w #!$%@?. kwestia druga, ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
@PanBulibu jedna ciekawostka. Kolega pracował w spółdzielni i miał za zadanie ogarnąć taki temat. Ile ludzie powinni płacić za windę. Nie było garażu podziemnego.

Według tego co wyszło wtedy było tak, że spółdzielnia brała więcej od wyższego piętra, ze względu na wyższe zużycie prądu przy takim kursie. #!$%@?ł jakiś wzór czy coś.

A jak się #!$%@?ła liczyli koszty według zameldowanego mieszkańca na mieszkanie xd także u Ciebie tej opcji w ankiecie nie
  • Odpowiedz
@PanBulibu w ty myślisz że ja się znam :p z typem pracowałem w jego drugiej robocie gdzie dorabiał i mi opowiadał te nudy. Z drugiej strony i tak było to lepsze niż udawanie że się pracuje.

Natomiast fakt, że ten wzór był jakoś w #!$%@? skompikowany i wymyślony po zamieszkach ludzi to mnie akuratnie rozbawil.

Nie wiem czy teraz w ogóle dali by radę ogarnąć ile osób mieszka na mieszkaniu w jakiś
  • Odpowiedz
@PanBulibu: takie rzeczy się robi z funduszu remontowego, a nie płaci się z kieszeni. A fundusz remontowy jest dzielony % od wielkości mieszkania. I tyle.
  • Odpowiedz
Każdy blok ma swojego przedstawiciela w zarządzie wspólnoty. Koszty wynagrodzeń samego zarządu to 40k rocznie.


@droid43210: 40k rocznie na 5 osób to 8k na osobę na 12 miesięcy to zawrotne 666 PLN miesięcznie. Pełna zgoda, że jak pobierają hajs to powini ogarnąć ale też nie róbmy z nich tłustych kotów na miarę Obajtka xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PanBulibu:

opcja 4: wg udziału w części wspólnej nieruchomości

Do takich wydatków służy fundusz remontowy,.którego pewnie nie macie, bo przecież oszczędność paru złotych miesięcznie była ważniejsza. I teraz będziecie brać kredyt na windę w szczycie stóp procentowych.
  • Odpowiedz