Wpis z mikrobloga

@kepak: z tym parterem to nie do końca - bo nie ma schodów do garażu tylko trzeba windą, przez bramę garażową albo na około przez ogród/patio.

(zakładam że spółdzielczy)


@hiperchimera: zwykła wspólnota z mieszkaniami własnościowymi, nie spółdzielczy.

@PanBulibu: ale zepsuła się czy ktoś zepsuł?


@hiperchimera: Wywaliło drogą część elektroniczą (falownik)
  • Odpowiedz
@PanBulibu: @PanBulibu: powinni zapłacić jej właściciele w częściach odpowiadających ich udziałom w prawie własności.


@buonaparte: wtedy musiałoby się to rozłożyć na 5 bloków w całej wspólnocie (więc - również mieszkańców 4 bloków, którzy z niej nie korzystają).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 587
@PanBulibu: A jak zerwie wichura papę z dachu to kto będzie płacił za jej naprawę? Tylko ostatnie piętro a reszta ma wywalone jajca? Część wspólna to część wspólna. Wszyscy płacą solidarnie.
  • Odpowiedz
@znajduch: najsensowniejsza odpowiedź.
@PanBulibu: po to jest fundusz remontowy żeby takie naprawy ogarniać dla całego bloku. Jak kolega wyżej napisał: czy za dziurawy dach mają płacić tylko ci z górnych pięter?
  • Odpowiedz
@droid43210: Spoko, mamy 5 bloków na osiedlu, każdy blok 45 mieszkań. Każdy blok ma swojego przedstawiciela w zarządzie wspólnoty. Koszty wynagrodzeń samego zarządu to 40k rocznie.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: No to jest akurat standard, dziwię się że ludzie nic z tym nie robią, siedzą takie tłuki w zarządach, nic nie robią i kasują grube hajsy
Powinni ich tam na taczkach wywieźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanBulibu: przy naprawie poproście o zamontowanie systemu który będzie wam zliczał ile razy korzystałeś z windy, każdy dostanie kartę na której będzie zapisana waga mieszkańca a winda będzie weryfikować przy odbiciu bo inaczej nie pojedzie. Przy następnej naprawie zlecicie analizę danych statystykowi który wyznaczy ile kto powinien zapłacić biorąc pod uwagę ilość przejazdów, na jakim dystansie i jak bardzo obciążał windę.
Czemu np jedna osoba mieszkająca na 4 piętrze korzystająca 10
  • Odpowiedz