Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Taka rozkmina z ciekawości. Załóżmy, że Polska jest dobrze zarządzana, nie ma korupcji i komuchów rozkradających kraj. Załóżmy, że w Polsce się nie marnotrawi publicznych pieniędzy. Jeżeli coś takiego wydarzyło się teraz to o ile wzrosła by jakość życia w kraju? Ile kasy więcej miałby zwykły człowiek? To są kwoty rzędu 500 zł czy okazałoby się, że te 3500 jest warte tyle co 5000 i nagle da się tu nornalnie żyć. Pomijam czas instalacji takiego systemu.

#podatki #gospodarka #ekonomia #polityka #polska
  • 6
@WinterLinn
Według mnie byśmy mieli dużo tańsze życie.
Lepiej zorganizowaną służbę zdrowia, zmodernizowana energetykę, zamiast 500+ żłobki, dotacje do posiłków itp.
Firmy państwowej by się lepiej rozwijały, a nie i tak mnie nie wyrzucą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WinterLinn: Marzenia ściętej głowy. W tym kraju nigdy nie będzie normalnie, a przynajmniej nie przez kolejne 20 lat póki nie wymrze mentalnie prlowska część społeczeństwa i nie #!$%@? się kościółek na głupi ryj. Ale korupcja, nepotyzm i kolesiostwo to są nasze cechy narodowe więc na to bym też nie liczył.
@WinterLinn:
tak od dupy strony, ale kij w mrowisko włoże z przyjemnością
przychody różne kościoła to w sumie 15 mld+ (choć i 19mld liczą co bardziej profesorowie)
ale wracając do liczby 15mld / 365 =41milionów /24h 1,7 miliona

40 mld to słynny 500plusz, 2 mld na tvp, dziesiątki mld na skarb narodowy taki jak górnictwo, i tak dalej.

zwróciłeś całkowicie słuszną uwagę na ważną rzecz, cholernie ważną

mamy kasę i jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@syn_admina: no ja uważam, że Polska to calkiem bogaty kraj. W pol roku by się dalo podnieść i to znacznie poziom życia no ale p0laczki głosują między jedna agenturą, a drugą agenturą ¯\_(ツ)_/¯