Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
Kur##

Od 1.5 miesiąca do grupy mojej córki chodzi 2 ukraińskich dzieci.

Od ich przyjazdu w grupie epidemia Odry - cała grupa out (wysłali wszystkich do domu) teraz Ospa.
Babka szczepić dzieci nie będzie bo ona też nie była szczepiona tak jak jej babcia itp.

W dodatku od ich przyjazdu pojawiła się (naszczescie nie u mojej córki) wszawica (wcześniej przez 3 lata nie było ani jednego przypadku).

Idzie gdzieś to zgłosić czy mam czekać na epidemie Gruźlicy (bo na to jej dziecko też nie jest szczepione).

#ukraina #przedszkole #szkola #polska
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mama pracuje w przedszkolu. Ospa w tym okresie to bywa co roku. Sam przechodziłem na początku wakacji. Wszawica - tez loteria: są grupy które przez cały okres pobytu nie maja, a są takie ze wraca problem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matijas: Ta i akurat jej dziecko miało jaki pierwsze taki przypadek. Odra to też normalne jak dzieci szczepione rozumiem (cała grupa tylko nie jej).
  • Odpowiedz
@Caracas: u mojej córki w przedszkolu też była "epidemia" ospy, wszawicy jako takiej nie ma, ale jest jedna dziewczynka której rodzice za c---a o nią nie dbają (publiczne przedszkole) i szczerze to nic nie można z tym zrobić, zwracanie uwagi rodzicom przez przedszkole oraz innych rodziców nie przynosi rezultatów... a ukraińców nie ma żadnych
  • Odpowiedz
@Caracas:
Mój syn jak chodził do przedszkola, to o Ukraińcach nikt jeszcze nie słyszał - ale w przedszkolu była ospa, wszawica, owsiki, a nawet krztusiec. Taki urok placówek w których zbiera się kilkadziesiąt dzieciaków.
  • Odpowiedz
Od 1.5 miesiąca do grupy mojej córki chodzi 2 ukraińskich dzieci.


@Caracas: choroby to tylko czesc problemow. U mnie z kolei jest problem w przedszkolu, ze te dzieci z ukrainy bija inne dzieci. Nie rozumieja nic po polsku, tak jak ich matki. Kazdy udaje ze problemu nie ma... i tak to sie rozwiazuje problemy migracyjne w polszy xD
  • Odpowiedz
@Caracas: coraz słabsze wyszczepienie w Polsce i jeszcze do tego przyjęcie bardzo słabo wyszczepionych Ukraińców - co może pójść nie tak? Ukraińcy mają zdaje się obowiązek zaszczepić się w ciągu 3mc, ale w Polsce od lat jest coraz więcej odmów szczepień. Fakty są takie, że jest coraz więcej lokalnych epidemii i powoli będzie to zmierzało to w stronę epidemii o większym zasięgu.
  • Odpowiedz
@Caracas: Twoja historia się kupy nie trzyma. Gdyby grupa była przeciw odrze wyszczepiona, to by się w niej epidemia z powodu jednego nieszczepionego dziecka nie rozwinęła. Chyba że jednak grupa nie była wysoko wyszczepiona i jest pełna dzieci rodziców którzy wiedzą lepiej, ale to by była już inna historia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do Ospy wietrznej to zdaje się że poza wyjątkami (np dzieci w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maniac777: Napisałem że grupa została skierowana do domu a nie że zachorowała na Odrę. Finał był jednak taki, że córka siedziała w domu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pwado: U mnie też Ukraińskie dzieci biją Polskie. To jednak temat na oddzielny wpis bo można napisać na to kilka stron co się tam od miesiąca wyprawia
  • Odpowiedz