Wpis z mikrobloga

@pamperap: mi się Risen (1) podobał bardziej niż Gothic 3

Było w nim więcej klimatu Gothica, a i mechaniki (walka) bardziej dopracowane. Szkoda że bez polskich głosów
  • Odpowiedz
@Archaniol_Gabriel: Świat jest piękny i cudowny ale #!$%@? zagospodarowany i to jest największa bolączka trzeciego Gothiczka :)

Siłą Gothiców był mały i skondensowany świat i rozsądnie poprowadzony backtracking, dzięki czemu powracanie w odwiedzone miejsca nie nużyło. Piranie w trójce rzucili się z motyką na słońce i kolejna n-ta miejscówka z powtarzalnymi misjami, #!$%@? NPCtami i brakiem sensu odwiedzania tego miejsca ponownie zabiły tę grę. Ta gra po prostu po kilkunastu godzinach
  • Odpowiedz
@John_Doenut: Jak dla mnie największą bolączką Gothica 3 jest totalny brak fabuły. Znajdź Xardasa -> Znajdź Artefakty -> Zniszcz je/albo wrzuć do chramu. Cała gra to w zasadzie misje poboczne. Ale klimat Nordmaru czy Varantu + soundtrack jest kapitalny, więc nie mam serca słabo ocenić tej gry :P W porównaniu do takiej Arcanii G3 to i tak jest arcydzieło.
  • Odpowiedz
@Pesadelo: Bo ta fabuła rozmywa się i jest kompletnie nieangażująca, na dodatek niknie w zalewie #!$%@? (w większości) zadań pobocznych. No ile razy #!$%@? można walczyć na arenie albo iść z kimś na polowanie. Trochę ten fakt ratuje zmiana klimatu na zimowy i pustynny ale i tak gra jest nudna i rozwleczona.
  • Odpowiedz
ale klimat i budowa świata (szczególnie miasta a przede wszystkim stolica, kolorystyka) - jest słaba


@Atreyu: akurat mody ci kolorystykę poprawiają, i jak dla mnie właśnie budowa świata jest jak najbardziej spoko, gorzej fabuła
  • Odpowiedz
  • 0
@pamperap risen 3 polecam, fajna sprawa, setting ciekawy jak na arcydzieło się nie napinasz. Risen 1 teoretycznie lepszy, ale jest to soft remake Gothic 2 także może to boleć
  • Odpowiedz