Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy można w swoim #!$%@? można znaleźć szczęście ? Chłop zrobił sobie diagnozę w kierunku autyzmu. Dostał rozpoznanie choroby - Zespół Aspergera.Następnie załatwił sobie orzeczenie o niepełnosprawności i rentę z ZUSu. Przyjęli chłopa do pracy na ciecia, bo jest niepełnosprawny. Chłop teraz szczęśliwy.

Nikt na niego nie krzyczy jak w starej pracy, bo jest za wolny lub coś sknoci. Tylko siedzi sobie cichutko w ciecówce. Z nikim nie musi rozmawiać. Ogląda filmy na swoim smartfonie i czuje, że, ma wreszcie święty spokój od reszty społeczeństwa.

Czy z chłopem jest wszystko ok, że, jest szczęśliwy z takim stanem rzeczy ? Wreszcie zarabia kwotę z trójką z przodu. Ma kasę na to, co ma ochotę zjeść i na gierki. Czy to jest spełnienie marzeń, czy kolejna wersja wegetacji ?

#asperger #autyzm #przegryw ##!$%@? #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6293b6945cd5c589dc26c780
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 18
  • Odpowiedz
RóżowaŻona: Na Aspergera renty bys nie dostał. Tez dostalem niedawno rozpoznanie, za rada normictwa poszedłem na TERAPIĘ i terapeuta wysłał mnie bym zrobił diagnozę. Dostałem ZA, nagle wszystko polaczylo sie w całość to co u ciebie, wieczne gnebienie przez normictwo, urodzilem sie na wsi i starzy wiecznie mnie wyzywali od idiotów bo a to robiłem coś za wolno, a to proste prace manualne okazywały sie dla mnie wyzwaniem. Rozwojem emocjonalnym stałem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Litości, nawet umiarkowanego stopnia za Aspergera nie dostaniesz, a co dopiero znaczny i renta z ZUS-u. W ogóle nie słyszałem, żeby za ZA dawać jakikolwiek stopień niepełnosprawności. Tego nawet za chorobę psychiczną nie uznają, więc nie dopasujesz nawet pod oznaczenie 02-P na orzeczeniu. Dopiero jak Ci psychiatra poświadczy schizofrenię albo coś podobnego, to dadzą Ci W PORYWACH umiarkowany stopień. Za zwykły ZA to co najwyżej kopa w dupę człowiek dadzą.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem ci z perspektywy nadwrażliwości sensorycznej, głównie słuchowej i dotykowej, że praca w stylu ciecia jest serio fajna dla ASPI. Albo inna dowolna wykonywana w pojedynkę, gdzie ma się jasny zakres obowiązków i mało niespodzianek.
  • Odpowiedz