Wpis z mikrobloga

@kaaban: A dlaczego nie? Jak ktoś byl w IT na liniowym w tamtym roku,a potem przeszedł na ryczałt, to naprawdę bank nie kuma specyfiki branży? Tym bardziej, że bank chce mieć iluś tam spłacająćych duże kredyty w terminie? Już sprawdziłem że alior np. patrzy przychylnym okiem na to.
@MachiavelliTan: Co to za tajna specyfika it? W dalszym ciągu na ryczałcie nie ma możliwości oszacowania ile dokładnie ktoś zarabia i jakie ma koszty. It innemu it nierówny

A alior to jest bank ostatniej szansy dla wszystkich rodzajów kredytów - razem z wszystkimi konsekwencjami, np. Tym że jest najdroższy
ile dokładnie ktoś zarabia i jakie ma koszty. I


@kaaban: ile dokładnie ktoś zarabia i jakie ma koszty.

Przecież jest - masz przecież faktury VAT na koszty jakie ponosisz. I wiem, że np. Credit Agricole będzie tak obliczał zdolność dla ryczałtowców
@kaaban: Tak, ale to ode mnie zależy, czy to wrzucę jako koszt czy nie? Więc mogę sobie zaniżyć / podwyższyć dochód? A tutaj jak sobei coś rozliczę jako fakturę VAT i wyślę JPK VAT do Urzędu Skarbowego, to przecież widać, jakie koszty ponioslem.
Ktoś kojarzy czy w końcu banki zaczęły przychylnym okiem patrzeć na osoby, które przeszły ja ryczałt w tym roku jak biorą kredyt hipoteczny?


@MachiavelliTan: Nie, jest nawet jeszcze gorzej. Jeden z banków (ING) wycofał możliwość warunkowej akceptacji zmiany formy opodatkowania.

Przecież jest - masz przecież faktury VAT na koszty jakie ponosisz. I wiem, że np. Credit Agricole będzie tak obliczał zdolność dla ryczałtowców


@MachiavelliTan: Podmiot zarejestrowany jako czynny podatnik VAT