Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: trochę papieru kredowego jeszcze zostało, najlepsze do tego celu okazują się stare drukarki laserowe HP4l 4P bo tam czerń jest pełniejsza, często firmy wytwórnie pieczątek je kupują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FFFFUUUU: mam brother dcp7030 która znalazłem na odpadach gabarytowych, dokupiłem do niej bęben światłoczuły i toner za 6dych łącznie, wielkie było moje zdziwienie gdy ona zadziałała i dobrze drukowała. Teraz taka po 4 stówki po OLX chodzi.
@Pesa_elf: Bardzo dużo zależy od użytego papieru kredowego. Jak zacząłem się bawić w termotransfer to miałem kiepski papier i słabo to wychodziło. Potem udało mi się kupić lepszy i bylo o niebo lepiej. Do ściągania papieru polecam najpierw go namoczyć w gorącej wodzie i zedrzeć tą górną warstwę, natomiast wszystkie pozostałości pomiędzy ścieżkami zejdą same jak wrzucisz płytkę do wody z odrobiną octu. Poleży 2-3 minutki i palcem wszystko pięknie schodzi
@Pesa_elf: Do czyszczenia miedzi przed transferem polecam zwykłą gąbkę kuchenną (oczywiście tą stroną ze skrobakiem). Płynem do mycia myjesz tym skrobakiem, potem po wysuszeniu odtłuszczasz izopropanolem. Pomiędzy procesami nie macać palcami powierzchni. Skrobak usuwa utlenioną miedź i dzięki temu że jest lekko chropowata to toner lepiej się trzyma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drzejk0b: papier wodny i płyn do garów stosowałem. Ale ostatnio mi świta że bokami słabo toner się łapał i tam faktycznie mogłem niedoczyscic, ale tym razem sprawdziłem jak się woda na laminacie po czyszczeniu układała i widziałem miejsce gdzie trzeba było doczyscic.
@Pesa_elf: nie sluchaj tych elektrodowców. można dopracować sobie żelazkową metodę tak, że jest prosto łatwo i skutecznie. wiele razy już robiłem dwustronne płytki i było elo. płytki czyszczę cifem i świeżą gąbką do naczyń. papier kredowy jest #!$%@?. najlepsze efekty są z gównianego papieru "kredowego" na którym ulotki są drukowane. świetnie się rozmięka i odmięka - ta jego gównianość jest tutaj zaletą. generalnie good luck. świetne rezultaty masz. da się spokojnie
@rhqq: @Pesa_elf: @drzejk0b: ja nigdy nie mogłem z ulotkami trafić, ogarnąłem że da się kupić papier kredowy w niskiej gramaturze (ok. 80 g/m2, w sklepach papierniczych) i gdzieniegdzie da się też trafić na "papier termotransferowy" (np. gotronik), też działa bardzo dobrze, a przede wszystkim - w porównaniu do ulotek - powtarzalnie.
@Visher: kiedys znalazlem zarąbiste ulotki w jednej przychodni, zarąbałem wszystkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i używam do najważniejszych płytek z drobnymi ścieżkami