Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chcę trzymać oszczędności w wysokości 6-miesięcznych wydatków na najlepiej oprocentowanych kontach i lokatach w banku, a resztę inwestować w ETFy/obligacje.

1. Które z kont oszczędnościowych/lokat w rankingu Iwucia (https://marciniwuc.com/ranking-lokat-sprawdz-najlepsze-lokaty-bankowe/) są godne polecenia?
2. Wybrać konto oszczędnościowe czy lokatę?
3. Czy są jakieś banki/oferty, których powinienem się wystrzegać?
4. Czy mogę być spokojny o wszystko, co ma gwarancję BFG?

#pytanie #bank #banki #konto #konta #finanse #oszczednosci #oszczedzanie #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62929be65cd5c589dc26b2f7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Chcę trzymać oszczędności w wysokoś...

źródło: comment_1653777160hKR9rbxBnj8mw7iII2O0DA.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
RzeczywistaŻyrafa: @mateo971: Dzięki! Czy trzymanie oszczędności w formie obligacji ma sens, jeśli mogę chcieć je spieniężyć na większy wydatek? Na ogół zaleca się trzymanie kwoty równej półrocznym wydatkom na kontach oszczędnościowych.

Co do samych obligacji, to jest jakaś konkretna klasa? Jak ona ma się np. do obligacji EDO (10-letnich)?

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
RzeczywistaŻyrafa: @mateo971: Dzięki! Czy trzymanie oszczędności w formie obligacji ma sens, jeśli mogę chcieć je spieniężyć na większy wydatek? Na ogół zaleca się trzymanie kwoty równej półrocznym wydatkom na kontach oszczędnościowych.

Co do samych obligacji, to jest jakaś konkretna klasa? Jak ona ma się np. do obligacji EDO (10-letnich)?


@AnonimoweMirkoWyznania: odwolujesz sie do Iwucia, ale cos slabo go czytasz/rozumiesz. Wrzuc sobie 1/4 w lokaty zeby miec dostep natychmiastowy do $,
  • Odpowiedz