Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś uważa, że trudne czasy tworzą silnych ludzi, to #!$%@?. No chyba jasne, że każdy zrobi wszystko, żeby zdobyć żarcie, ale nie mówcie mi, ze to tworzy silnych psychicznie ludzi. Po drugiej wojnie światowej ludzie byli wypłukani z emocji i wypluli z siebie pokolenie, które wychowali bez większych emocji (bo w większości mieli ptsd o którym dopiero teraz się uczymy).

Moja babcia miała 5 dzieci i szła w pole zostawiajac je bez opieki w domu. Te dzieci potrzebowały matczynej opieki i miłości i jej nie miały. Potem wyrośli z nich jakoby inteligentni ludzie, a alkoholicy, manipulanci, kłamcy. Ale nie menele, wszyscy se dobrze poradzili w życiu, ale charakter mają totalnie #!$%@?.

Brak wychowania wychodzi potem. Ludzie potrzebują bliskości i ciepla domowego ogniska. Wojna to rujnuje, a nie tworzy jakieś mistyczne kreatury, które są potem nie do zniszczenia. Ludzie. Wojna to piekło, które rujnuje kilka pokoleń do przodu.
#wojna #ukraina #przemysleniazdupy
  • 45
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocieboli: tak jak w pełni zgadzam się z tym co piszesz to z tego co wiem zostawianie nawet małych dzieci podczas pracy w polu było kiedyś niestety normą, wojna czy nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cocieboli: ale to gdzieś do lat 60-80 była norma(przez tysiąclecia) , od niedawana (30-40 lat) gdy życie jest łatwiejsze, jest czas na wychowywanie dzieci, gdzie i tak dobrze robi to maksymalnie połowa rodzin.
  • Odpowiedz
Kiedyś co parę lat była wojna i jakoś te wiele wojennych generacji ludzi dowiozły twoje geny do dziś. A ty teraz tworzysz problemy.


@pitstone: zajebiste były te generacje xd Chłop wydawał córkę za 3 worki zboża, ta nie miała potem nic do gadania. Szkaowanie gejów i leworęcznych, totalny zakaz indywidualizmu. Kara śmierci albo jakieś inne dyby na kiju xd traktowanie zierząt jak przedmiotów. Feudalizm, niewolnictwo, brak praw człowieka i dziecka.
Ludzkość
  • Odpowiedz
Ludzkość zawsze była większymi #!$%@? niż dzisiaj

@Tymajster: Ja bym nie był tutaj takim optymistą. Te niby lepsze państwa jak USA popierają ortodoksyjne kraje muzułmańskie gdzie się dzieją takie rzeczy jak opisałeś, Niemcy i Francja wspierają Rosję gdzie też się dzieje w sumie to samo.
  • Odpowiedz
@cocieboli: człowiek zazwyczaj dojrzewa do tego, że nie wolno robić z siebie ofiary całe życie i sam zmienia swój mindset. Ale widać, że jednak dalej uwielbiacie zwalać wine swojego mentalnego lenistwa na innych
  • Odpowiedz
Moja babcia miała 5 dzieci i szła w pole zostawiajac je bez opieki w domu. Te dzieci potrzebowały matczynej opieki i miłości i jej nie miały.


@cocieboli: to teraz masz zaopiekowane i pełne miłości pokolenie, gdzie co drugi nastolatek ma depresję, bierze psychotropy i ma próby samobójcze
  • Odpowiedz
@Tino: Świat jest czarno-biały tylko na wykopie. Wcześniej nastolatki też miały depresję, to nie jest żadna nowa choroba. Czasy są lepsze niż były kiedykolwiek, ale są inne problemy i zagrożenia. Cieszę się, że ludzie są bardziej wrażliwi, ale ma to też konsekwencje.
  • Odpowiedz
@Tino: tak, bo na pewno ci co mają depresję byli wychowywani w bezwarunkowej miłości i wsparciu, mieli od dziecka tą "bezpieczną bazę"( ͡° ͜ʖ ͡°) Traumy przechodzą z pokolenia na pokolenie, wciąż zbyt wiele dzieci jest wychowywanych przez rodziców, dla których rodzicielstwo to egoistyczna zachcianka i to dzieci mają spełniać ich potrzeby i wymagania, a potrzeby psychiczne dzieci są zaniedbywane. A czasy mimo wszystko są trudne, to,
  • Odpowiedz
@cocieboli: To jest dokładnie jak z tym twierdzeniem, że wojna pcha cywilizacje do przodu. To jest tak głupie, że dech w piersiach zapiera. Ukraina ma wojnę od 2014, tak im się poziom podniósł, że do tego czasu latają spodkami na inne planety..
  • Odpowiedz