Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak sobie wszedłem na tag i mam kminke na przyszłe miesiące przez #inflacja
Mam #kredythipoteczny jeszcze na 9 lat, oprocentowanie stałe 3,5 (na najbliższe 4 lata), rata 1200, dochód miesięcznie jakieś 11,5k (nie licząc żony, ona jakieś 3k). I szczerze mam dylemat czy nadplacać po same kule czy po prostu wrzucać na jakąś lokatę. Docelowo chcemy się gdzieś wybudować (a teraz mieszkanko w mieście powiatowym).
Żeby nie było, ja nie proszę was Mirki o podjęcie decyzji za mnie, ale może macie jakieś sugestie i kminy, które mi same nie przyszły do głowy.
  • 7
@plasq: mam kredyt ze stałym oprocentowaniem 3.49 i i obecnie nie nadpłacam. Gotówkę odkładam w lokatach, obligacjach, toyota banku (tę do nadpłaty kredytu traktuję jako nie do stracenia, wiec gielda, krypto itp odpadaja). Są dwa aspekty:
1. Obecnie te proste produkty dają mi więcej niż nadpłata.
2. Nie pozbywam się gotówki - nikt nie wie co przyniesie jutro, czasy są jakie są. Za 4.5 roku w zależności od sytua albo wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kovv4lasky: no właśnie pierwsza opcja jest tą główną kminą u mnie, że proste środki dają + względem nadplacania kredytu ( też mam dokładnie 3,49)
@plasq: @kovv4lasky i tak a propos prostych produktów to oferta się robi dość ciekawa:
- 6,5% na lokacie 1-mc do 10 tys. PLN - Bank Nowy SA (mały bank, z gwarancją BFG)
- 5,75% na lokacie 1-mc do 50 tys. PLN - PKO BP
- 5,0% na koncie oszczędnościowym do 400 tys. PLN na 3 miesiące - Getin Bank
- 4,74% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. PLN - Toyota Bank
@matwes: masz jeszcze od czerwca nowe serie obligacji skarbowych, które też pozwalają zrobić jakiś sensowniejszy procent.

Żeby nie było wątpliwości - mam świadomość, że nie biję inflacji :) dla mnie jednak celem jest przebić oprocentowanie kredytu (z uwzględnieniem podatku Belki) i to jest wykonalne bezproblemowo. Dodatkowo mając dostęp do gotówki mam jakiś lepszy komfort psychiczny po prostu. Co człowiek, to obyczaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. mam