Wpis z mikrobloga

Dlaczego yubico authenticator generuje mi inne kody na telefonie i inne na komputerze? Normalne to raczej nie jest, bo nie mogłem się zalogować przez kod generowany aplikacją na windows, ale z telefonu już poszło xD. Te klucze to jeden wielki żart.

#yubikey #cyberbezpieczenstwo
  • 18
@keeper772: Są czasowe, mam dwa klucze i w tym samym momencie generują mi do tych samych kont różne kody jednorazowe, zależnie od tego czy podepnę je do PC czy do Androida. Oba klucze generują poprawne kody na Androidzie i złe na Windows ¯_(ツ)_/¯. Te klucze to żart, bo weryfikacja u2f nie jest prawie nigdzie dostępna, takie zabezpieczenie oferuje kilka serwisów, reszta to generowanie kodów 2fa, tak jak na telefonie. Jeśli myślisz
@Diasendi: już dawno mam i jestem zadowolony dlatego pytam o Twoje odczucia. Dziwne, że Ci kody z windowsa nie działają. Sprawdziłem teraz u siebie i jak zrobię to szybko to zarówno na kompie jak i na telefonie generuje mi ten sam kod zanim nie przeskoczy na następny. Różnicę masz między jednym kluczem w dwóch urządzeniach czy między dwoma kluczami podpiętymi do dwóch urządzeń?
:)
Każdy klucz generuje inny kod na podstawie swego ziarna to jest zupełnie niezalezne gdzie są podpięte do jakiego serwisu.
Klucze U2F do użytku prywatnego to czesto jest rozczarowanie, a używanie jako OTP to podobne odczucia jak z google authenticator.

Sprawdza to się z serwisami google, MS o365, Azure, AWS może do logowania do stacji ale to podobny poziom bezpieczeństwa masz uruchamiając Windows Halo i biometrię.
@fafal: zasadniczo do jednego serwisu w danym momencie oba klucze powinny generować ten sam kod. Tak samo jeden klucz w dwóch różnych urządzeniach do tego samego serwisu w tym samym momencie też powinien generować ten sam kod. Wygląda na to, że to się nie dzieje u autora wpisu, ale warto dopytać jak to dokładnie u niego wygląda, bo może coś przy konfiguracji pokręcił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keeper772: Przecież tłumaczę, że ten sam klucz na windows, nie generuje poprawnego kodu, a na androidzie już tak. Czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi? Z dwoma kluczami jest ten sam problem. Na windows wyświetla konta z błędnymi numerami :). Jeśli to tak ma działać, to ja dziękuję za takie "zabezpieczenie"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keeper772: Właśnie tak, TEN SAM klucz generuje różne kody w zależności od urządzenia do jakiego go podpinam. Na androidzie jest poprawny kod, na windows błędny. Mam nadzieję, że wszystko jasne i nie muszę już pisać tego kolejny raz xD.
@Diasendi: no ja Cię doskonale rozumiem, dlatego napisałem j/w. Używam od lat i problemów nie mam, chociaż do otp preferuję Google authenticator, to kluczowe usługi i dane chronię jednak kluczem. Napisz do nich czy coś albo reklamuj, jeśli to jakiś niedawny zakup. Gdyby to miało tak poważnego buga to raczej byłoby głośno. Może jakiś sterownik na Windowsie?