Wpis z mikrobloga

Assay Management - Maj: czas grillowania

Dziś jedziemy konkretnie. Zobaczymy ile był wart portfel inwestycji Assay w różnych momentach.

1. Listopad 2019 - 34,3 mln zł

źródło:
http://rzeczo.pl/assay-jedyny-taki-fundusz-inwestycyjny-na-polskim-rynku/?fbclid=IwAR0JD7KUi-KUnB4F0Lzs8hAUlsLjq2Kf5WAomF83ti0uDfl5EBHaXhmbiL4

2. Grudzień 2019 - 38 mln zł

źródło:
https://mambiznes.pl/finansowanie/poszukiwacze-start-upowych-okazji-najwieksze-problemy-zaczynaja-sie-po-pozyskaniu-pieniedzy-96543

3. Sierpień 2020 - 44,24 mln zł

żródło:
strona assay.pl
Na screenie 1 wyceny poszczególnych spółek. Po zsumowaniu wychodzi 44,24 mln zł.

4. 31 grudnia 2020r. - 16,27 mln zł (same udziały i akcje w spółkach) albo 26,91 mln zł (udziały, akcje i pożyczki)

źródło:
ZESTAWIENIE INFORMACJI DODATKOWYCH O ALTERNATYWNEJ SPÓŁCE INWESTYCYJNEJ
ASSAY MANAGEMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ASSAY ALTERNATYWNA SPÓŁKA INWESTYCYJNA SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA
dołączone do sprawozdania finansowego za 2020r.
strona 1

W komentarzu screen 2

W tym miejscu na sekundę się zatrzymajmy.
Okazuje się, że poniższe spółki zostały wycenione na zero złotych, czyli są wg Assay bezwartościowe:

BrioTech Poland S.A.
Cashless Solutions Sp. z o.o.
Fleetwood World Sp. z o.o.
GastroJob Sp. z o.o.
Grupa Pikoteka Sp. z o.o.
I.SEE Sp. z o.o.
ODM Polska Sp. z o.o.
RobinFood Sp. z o.o.
Virtual CFO Sp. z o.o.

Proponuję sobie porównać do wycen z wykresów kołowych z punktu 3.
Nawet Hyperstrange stracił 1 mln zł na wycenie w ciągu 4 miesięcy.
Co do spółki Pikoteka, to pod koniec 2020 r. wyceniają ją na zero, ale ona sama twardo dalej działa i się rozwija w 2022r.:
https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20220224/pikoteka-rozbudowuje-wirtualna-galerie-sztuki

Największy spadek? Chyba Briotech: z 1,39 mln zł na zero.

WAŻNY KOMENTARZ: Czy to dziwne, że start-up'y padają? Nie, oczywiście, że nie. Jest to całkowicie normalne i zrozumiałe, podobno 80% - 90% bankrutuje. Problem jest wtedy, gdy to ukrywasz i nie informujesz o tym swoich klientów-pożyczkodawców pod weksel
- bo fajnie by było, żeby ludzie wiedzieli na co dają kasę -
a w dostępnych materiałach marketingowych lansujesz tezę, że u Ciebie spółki nie padają, bo jesteś taki super:
"Dzięki temu, że bardzo się angażujemy, żaden z naszych startupów nie upadł, a wręcz przeciwnie - wszystkie dynamicznie się rozwijają"
(wypowiedź z grudnia 2018)

5. czerwiec 2021 - 62,5 mln zł

Źródło: prezentacja ze strony assay.pl
Screen 3 w komentarzu

I znów widzimy wiele spółek, które zostały pół roku wcześniej wycenione na zero.

Pytanie: jakim cudem wszystkie wyceny przekazywane przez Assay nieoficjalnie ładnie rosną, a ta wycena, która jest zawarta w oficjalnym dokumencie, czyli sprawozdaniu finansowym, zbadanym przez biegłego rewidenta pokazuje punktowy spadek wyceny?
Nie wiem, czy ktoś to w ogóle rozumie?

Oczywiście, jeśli gdzieś coś pomyliłem w cyferkach, to zapraszam reprezentanta Assay do skorygowania mojego punktu widzenia.

#assay
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje

dodatkowe tagi:
jak inwestuje assay?
co to jest assay?
assay fundusz
assay weksel

virgola - Assay Management - Maj: czas grillowania


Dziś jedziemy konkretnie. Zob...

źródło: comment_16536666836zNb6SOIvl0GJ2TPAL0v1u.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Wiem, że wiele osób czyta wpisy (także z Assaya( ͡° ͜ʖ ͡°)), zatem mam dwie prośby:
1. Jeżeli wśród czytających są klienci Assaya, którzy dostali kiedykolwiek informację o strukturze i wycenie portfela, to będę wdzięczny za podzielenie się. Im więcej, tym lepiej.
2. Czy ktoś wie, ile obecnie Assay daje procent w ramach pożyczki?
  • Odpowiedz