Wpis z mikrobloga

  • 30
1639 + 1 = 1640

Tytuł: Hrabia Monte Christo
Autor: Aleksander Dumas
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★★
Tłumacz: Klemens Łukasiewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Liczba stron: 944
Forma książki: e-book, audiobook
O tym, że w moim mniemaniu jest to jedna z najbardziej wciągających książek, z którymi miałem ostatnio do czynienia, świadczy chociażby fakt, iż pochłonąłem ją w zaledwie tydzień. W wydaniu audiobookowym czas słuchowiska wynosi 46 godzin, co przy moim dość zajętym trybie życia jest wartością niebagatelną. Historia hrabiego Monte Christo jest jednak na tyle interesującą, że z determinacją wykorzystywałem każdą możliwą chwilę, by chłonąć kolejne strony powieści. W tym celu połączyłem słuchanie audiobooka (w momentach takich jak jazda samochodem czy prace domowe - i to z prędkością x1.25 :D) z czytaniem ebooka (w pozostałych sytuacjach).

Hrabia Monte Christo to książka, która zapewnia czytelnikowi całe spektrum emocji. Możemy tu zarówno poczuć kompletną beznadzieję człowieka niesłusznie wtrąconego do więzienia, radować się kiedy dokonuje on pomsty i sprawiedliwości staje się zadość oraz wzruszać się wtedy, gdy nad sprawiedliwością góruje miłosierdzie. Opowieść nie tylko dostarcza wrażeń, ale i, dzięki pojawiającym się tu i ówdzie filozoficznym wywodom i myślom bohaterów, może też skłonić do pewnych refleksji. Co sprawia, że potrafimy być szczęśliwi? Jak daleko ma prawo sięgać zemsta? W jakim stopniu dzieci powinny ponosić konsekwencje działań i wyborów swoich rodziców?

Powieść Aleksandra Dumasa to klasyka literatury, która mimo swoich niemal 180 lat na karku, potrafi pochłonąć silniej niż niejedna współczesna książka. Dodatkowo, dzięki osadzeniu w historycznych realiach i ciekawym dyskusjom toczącym się między postaciami, czytelnik może poszerzyć bądź odświeżyć swoją wiedzę na wiele tematów. Przykłady? Proszę: 100 dni Napoleona, restauracja Burbonów, mitrydatyzm, realia XIX-wiecznego Paryża i Rzymu, historia Alego Paszy...

Z czystym sumieniem lekturę Hrabiego Monte Christo w pełni polecam każdemu i zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie doświadczyli tej pięknej przygody.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
informatyk - 1639 + 1 = 1640

Tytuł: Hrabia Monte Christo
Autor: Aleksander Dumas
Gat...

źródło: comment_1653646849W7PBcWEAS66L0fv5PS591g.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (9 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 700

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-03-01 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-02-20 - Użytkownik 90alexa90 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
3\.
  • Odpowiedz
  • 0
@wacek_1984: u mnie zabawne było to, że audiobook oraz ebook były w różnych tłumaczeniach oraz z innym podziałem na tomy, przez co przełączanie się między jedną a drugą formą lektury i synchronizowanie ich czasami było nieco tricky. xD

@Mega_Smieszek: hm, dlaczego by tak miało być? Ludzie których znam i korzystają z audiobooków robią to, by poznawać książki nawet przy czynnościach, przy których nie da się czytać, a nie dlatego, że
  • Odpowiedz