Wpis z mikrobloga

@Issac: uzbierałem, w pewnym momencie nawet 150% potrzebnej kwoty, ale nie kupowałem, bo:

- szkoda mi obecnie sprzedawać akcji, biorąc pod uwagę jaki dalej mają potencjał
- "mojego" modelu nadal nie produkują jeszcze w Berlinie (Model Y, Long Range, idealnie z bateriami 4680)
- poza tym, moja sytuacja się zmieniła i obecnie wybitnie mało jeżdżę autem. Praca zdalna itd. Nie wydam 50-100% moich środków inwestycyjnych na "zachciankę", która będzie tracić na
  • Odpowiedz
na "zachciankę", która będzie tracić na wartości.


@anonimowy_programista: o o o. a pamiętam, że wmawiałeś mi, że tesle tylko drożeją, nawet używane z dużymi przebiegami i, że korporacje taxi wykupują używki na potęgę
co się zmieniło? przy takich cenach paliw powinny być jeszcze bardziej opłacalne?
  • Odpowiedz
o o o. a pamiętam, że wmawiałeś mi, że tesle tylko drożeją, nawet używane z dużymi przebiegami i, że korporacje taxi wykupują używki na potęgę

co się zmieniło? przy takich cenach paliw powinny być jeszcze bardziej opłacalne?


@krabczy: mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie użyłem sformułowania "tylko drożeją". Za wszelką cenę staram się unikać generalizacji. To że ich cena rosła w ostatnim czasie, to już inna kwestia. Natomiast Tesle nie
  • Odpowiedz
Masz jakis poziom wyjscia w raze gdyby akcje tesli sie calkiem zesrały?


@future_taylor: brzmi, tak jakbym miał podejmować decyzje o zakupie tylko na podstawie zmiany cenny. Jeżeli sie zesrają bez powodu, to będę tylko dokupował. Jeżeli cena będzie szła do góry, ale firma będzie szła w złym kierunku, to będę rozważał sprzedaż.
  • Odpowiedz
tak se od początku myślałem, że nawet jak uzbierasz tymi akcjami na tę Teslę to jej i tak nie kupisz, bo szkoda siana ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pwone: rozwiązaniem jest, sprowadzić koszt do małego procenta posiadanej kwoty... i już tak bardzo nie będzie boleć :)
  • Odpowiedz
@pwone: @krabczy: @anonimowy_programista: myślę że warto i należy weryfikować swoje założenia, nawet jeśli nowe wnioski przeczą starym założeniom, to nam ma być dobrze a nie gawiedzi która tylko klaszcze, albo buczy jak coś jest nie po ich myśli. Mi tam daleko do @anonimowy_programista i jego inwestycji, ale cieszę się i inspiruję się, że ktoś ma łeb na karku i potrafi grać akcjami. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: https://www.wykop.pl/wpis/60427481/ze-wszystkich-argumentow-przeciwko-tesli-najbardzi/

sprawdzałeś sobie ostatnio ceny używanych Tesli w USA? ( ͡º ͜ʖ͡º)


Już teraz na Tesle czeka się w stanach kilka miesięcy. Myślisz, że jak opracują FSD, to ludzie przestaną je kupować, czy może przypadkiem, firmy rzucą się i będą zamawiać hurtowo? A nawet jak nie będą hurtowo... to myślisz, że chętnych im braknie? :)
  • Odpowiedz
To u mnie odwrotnie. Nie zbierałem na Teslę, a ostatnio kupiłem Model 3 LR.

O inwestycji w akcje Tesli to pierwszy raz mi chodziło po głowie już ponad 10 lat temu.
I wielka szkoda, że nie zainwestowałem. Ale jestem dupa wołowa... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz