Wpis z mikrobloga

@sssabae: Dokładnie. Porównuj zakupy pieczywa w piekarni do zakupów pieczywa w piekarni a nie do zakupów w np. Lidlu bo może się okazać iż nie tylko wzrosły o dużo mniejszy procent ale dodatkowo obecnie w markecie kosztują mniej niż kosztowały w piekarniach 5 lat temu. ¯\_(ツ)_/¯

Najwyraźniej bardzo gryzą Cię te fakty i rozróżnienie pieczywa pod względem jakości i ceny gdy porównamy wypieki w sklepie firmowym lokalnego piekarza a masówki odgrzewane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: czyli uważasz, że osoby wyrzucające pod wątek z pieczywem ulotki z lidla są upośledzone, a ich mózgi przeżarł cholesterol i mleko sojowe?
@sssabae: Nie. Uważam, że jeśli porównujesz wzrost cen, nie ma zastosowania porównanie typu "rok temu kupowałam lody dwulitrowe Diuna w Biedronce za niecałe 10 złotych a dzisiaj w cukierni zapłaciłam tyle za 2 gałki." Jeśli porównujesz bułkę grahamkę za 2 złote kupioną w piekarni, porównaj ją do bułki grahamki kupionej w tej samej piekarni rok temu a nie bułki grahamki za 59 groszy w Lidlu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soadfan: a ile powinna kosztować taka bułka? Pytam serio i może wtedy znajdziemy jakieś oszczędności typu niewolnicy jako piekarze albo rolnicy.
: ja się zastanawiam z cz3g jest chleb w bierze skoro po 3zl cały czas


@Esarmist: Głęboko mrożone pieczywo z dużych fabryk - ich wzrost kosztów dotyka wolniej i na mniejszą skalę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zamknijpic: chleb z kawałkami cebuli w środku
@ambro90: dobrze, tak zrobię. Nie będę kupował i wspierał lokalnych przedsiębiorców
@Sisal: nie wiem, skoro wycenili na taką kwotę, to tyle musi kosztować by jeszcze na tym zarobili. Pieczywo jest nisko marżowe.