Wpis z mikrobloga

@Bryk co konkretnie potrzebujesz, przelewy w walucie czy płatności kartą za granicą? Waluty standardowe czy egzotyczne?
Przy wymianie waluty to dalej kantory internetowe mają korzystniejsze kursy niż banki.
  • Odpowiedz
@Morgan87: potrzebuje przelewy w walucie w euro i usd. Jak wygląda wymiana w takim kantorze, trzeba też się rejestrować z dowodem i tak dalej? Wpłaca się i podaje numer konta w innej walucie?
  • Odpowiedz
Tak, ustawiasz nr kont przelewów przychodzących i wychodzących. Jeśli interesuje Cię wymiana par USD/PLN lub EURO/PLN to dwa największe kantory to zrobią, jeśli bezpośrednio USD/EURO to chyba tylko Cinkciarz ma taką funkcjonalność.
Osobiście pary $/€ wymieniam z poziomu banku bo jest wygodniej.
  • Odpowiedz
@EkspertPKO czemu bank każe przepinać kartę pomiędzy kontami walutowymi? To jeden z powodów dla których PKO przegrał u mnie z mBankiem i kontem intensive. Jestem na lotnisku AMS płacę w euro, lecę do Oslo i nie mogę używać karty póki nie zmienię waluty na NOK. Bank powinien automatycznie wykryć walutę transakcji i pobrać kwotę z dostępnych kont walutowych.
  • Odpowiedz
@Morgan87: jeśli masz kartę z funkcją wielowalutową i są do niej podpięte konta walutowe, to automatycznie powinna być rozpoznana waluta transakcji. Jeśli tak nie jest - prosimy o kontakt z infolinią. Wyjaśnimy sprawę.
  • Odpowiedz