Wpis z mikrobloga

Mirki, czy też tak mieliście, że w szkole podstawowej na zajęciach ZPT kazali Wam robić kanapki z własnych przyniesionych produktów, a potem nie pozwalali tego nawet zjeść, tylko kazali Wam chodzić po całej szkole i częstować tym nauczycieli?
Z perspektywy czasu wygląda mi to na przymusową pracę dzieci i okradanie ich, by te aspołeczne pedagogiczne męty społeczne mogły się nażreć.
#gotujzwykopem i wcale nie #heheszki
  • 24
@moll: Rodzice też byli wychowani w PRL-owskim systemie. Też musieli samodzielnie zdobywać deski na budki dla ptaków, jakieś skórki, jakieś kawałki metalowych rurek, itp.
Ale za moich czasów zajęcia ZPT były trochę ograniczone, więc zajęcia mieliśmy całą klasą - chłopcy+dziewczynki, więc robiliśmy to samo.
A ponieważ moją nauczycielką była skretyniała baba, bo wszyscy robiliśmy zajęcia dla dziewczynek.
Czyli przyszywanie guzików, haft krzyżykowy, wspomniane kanapki i pismo techniczne, które skrytykowałby sam Gutenberg!
@moll: No wiesz, ja gotowania też uczyłem się POMIMO tych zajęć ze szkoły.
Jasne, że nikomu nie zaszkodzi wiedza z zakresu zrobienia kanapki, ale wypadałoby przynajmniej pozwolić na zachwycenie się wynikiem takiej pracy.
BTW, pismo techniczne też jest do kitu i niech zcześnie w cholerę...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
To wyglądało tak jak na obrazku. Całkowity bezsens...

@paramyksowiroza: chodzi o zachowanie proporcji grubości czcionki do jej wysokości, tak żeby z grubsza pasowała do polskiej normy.
Nas na polibudzie #!$%@? za używanie ołówków złej grubości przy oddawaniu projektów, a nawet nie mam jeszcze czterdziestki skończonej, więc to nie było aż tak dawno temu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Trauma_Teddy: Ja na pierwszym roku miałem zajęcia „Rysunek techniczny” żeby na trzecim roku mieć „Projektowanie wspomagane komputerowo” czyli rysunek techniczny w CADzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Burned: to my mieliśmy równolegle. Kończyło się tak, że na rysunku technicznym braliśmy dowolnie skomplikowany projekt, robiliśmy go w cadzie, drukowaliśmy i na szybie przenosiliśmy na papier milimetrowy( ͡° ͜ʖ ͡°) ćwiczeniowiec był pod wrażeniem wysokiego poziomu całego roku( ͡° ͜ʖ ͡°)
@paramyksowiroza: Robiliśmy i zjadaliśmy wspólnie, moje zjadał Maciek, polował na nie bo były dobre. Mama przed szkołą mnie uczyła robić te kanapki.
U niebieskiego jak u ciebie, chodzili po nauczycielach który zjadali im kanapki.

Rysunek techniczny uwielbiałam. Super przedmiot. Potem miałam jeszcze liternictwo i projektowanie techniczne.